Prikaz jedne poruke
Stara 17.8.2010, 0:04   #24
vuk996
Član
 
Član od: 2.1.2009.
Lokacija: Blok 45
Poruke: 51
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vuk996 Slanje poruke preko Yahooa korisniku vuk996
Određen forumom Re: Detaljno objašnjenje - kako napraviti forum i sajt

Citat:
HiddEn kaže: Pregled poruke
Niejsam shvatio znaci Evako napravim u photoshop izgleda sajta to znam. Mogu li odma u dreamweaver da otvorim sliku i onda da joj dajem linkove i ispisem sve sto treba? Ovo neznam "zatim za tabelu napravis classu (npr. class="gornji_meni"). I ovo me buni u CSS znam da dodam i sve to ali dje da sacuvam to? treba li prije toga da napravim linkove stranica i u taj folder to da postavim ili kako? Znam da sve zvuci glupo ali jbg kad se nerazumijem
Nebi ti preporucio da ceo sajt uradis kao sliku pa posle da linkujes u dw-u msm izvodljivo je al ti je lakse ovako

Class-a tabele ti sluzi da neku tebelu povezes sa css-om preko te klase mozes totalno da kontrolises tabelu preko css-a evo ti neki konkretan primer:
HTML kod:
<table class="test">

  <tr>
      <td>&nbsp;</td>
  </tr>

</table>
 
e sad posto tabela ima klasu mozemo je kontrolisati preko css-a(mozemo joj odredjivati razne stvari width, height , font , pozadinu ...)

Primer:

HTML kod:
.test{
width:100%;
height:100%;
}
Ovo je isto kao da si napisao :

HTML kod:
<table width=100% height=100%>
Vise o ovome imas ovde : Styling Tables

Sto se tice gde da sacuvas css fajl sacuvas ga de oces samo je bitno da ga lepo ubacis u html(zato ti preporucijem da ti css fajl bude u istom folderu gde i html)

Ja msm da je najbolje da skines neki tut sa neta na mislim da ti je w3 tu najbolji

Ako ti jos nesto nije jasno u mom postu slobodno reci il mi se javi na mail
vuk996 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vuk996 na korisnoj poruci:
HiddEn (17.8.2010)