Prikaz jedne poruke
Stara 7.11.2019, 11:59   #13
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Linux Mint 19.2 Problemi sa novom konfiguracijom.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Em imas noviji hardver em za linux egzotiku "integrisana-neintegrisana" grafika. To ni sa starijim hardverom cesto ne radi kako treba a kamoli novim. Probaj novi ALT Linux (9) ili ROSU. Rusi su dosta dobri u resavanju takvih situacija.
@SpaceBeer: Fedora nije ozbiljan distro vec test polje Red Hata. Apsolutno ne preporucujem.
Da, u pravu si. Stariji hardver često bolje radi na Gnu Linuxu. Evo probao sam Nvidia grafičku NVS 300. Umesto RX570 i radi normalno. Nema problema sa radom. Probao sam taj Alt distro sa fleške. Na Nvidiu ne utiče ova integrisana. Za precizniju ocenu sam trebao da reinstaliram sistem. I da instaliram vlasnički drajver za Nvidiu. Ali verujem da bi radilo još bolje. Znači rešenje je da menjam grafičku u Nvidiu. Ili da menjam procesor sa nekim bez integrisane grafike. Ili da čekam da se to reši sa nekim novijim kernelom. Ne znam da li mogu dve različite diskretne grafičke da se koriste u kompu. Po potrebi samo da prebacujem kabl dvi? To može da se podesi u uefi biosu ili ne? Matična ima dva PCI-E slota za grafiku.

Poslednja ispravka: acinic (7.11.2019 u 12:09)
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke