Prikaz jedne poruke
Stara 23.7.2022, 11:09   #276
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Igre postaju sve vise korporativna rabota. I to ima vise razloga zasto igre su dosadnije.
1. Sve vise se zaglupljuju ne bi li bile dostupne sto sirem broju ljudi. "Press CTRL to crouch" samo blinka na ekranu. Zar je to toliko kompleksno da se samo provali? Polupijani babun bi mogao da to sam nauci, a kamoli covek.
2. Sve vise se kopiraju trendovi. Ako je nesto uspesno, svako pokusava da eksploatise istu ideju, samo na malo drugaciji nacin. Primara radi su Battle Royal i Open World igre. Dosta se rade, a niko ne pokusava da napravi nesto inovativno. Pozajmljivati ideje je okej, ali niko nece da uzme veliki rizik da napravi nesto novo.
3. Grind u igrama. Da li su to neke Open World igre koje su pune sadrzaja kao domace televizije ili MP naslovi gde ti treba x necega za neki item ili nivo. Ili daj bato kesh pa moze. Oduvek je bilo toga, ali to sada ide do tolike mere da se neke igre prave oko toga da bi se grindovalo samo. I usput uzimale pare.
4. Velika riba jede malu, pri tom mislim na korporacije koje uzimaju nezavisne studije. Onda ti studiji imaju manju kreativnost, a vecu kontrolu. Tokom vremena odu i kljucni ljudi, a igre te firme postanu mediokriteti ili djubre. Primera radi Bioware ili Blizzard. Ranije legendarne kompanije, sada predmet ismevanja.
5. Istrosenost ljudi. Koliko primetim, ovde smo uglavnom neki dinosaurusi, koji su na forumu godinama, a neki i vise od decenije. Sto znaci da smo vecina u nekim ne bas mladjanim godinama i da imamo staza u igranju mnogo. Jednostavno smo videli toliko toga u igrama, da nas malo sta zadivi kao ranije.
Ima tu jos razloga, ali me mrzi da pisem. Srecom ima nekih nezavisnih studija, indie naslova, i kompanije koje su jos okej, pa i dobrih igara, ali ne koliko ranije.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
cages (23.7.2022), filpan (23.7.2022), Pandemonium (4.8.2022), player1 (23.7.2022), Stenmark (23.7.2022), Vladimirus86 (28.7.2022)