Prikaz jedne poruke
Stara 10.6.2022, 12:18   #22
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Microsoft svakako ima mnogo više razloga što potencira PC kao platformu, sa softverske strane
Šta znam, skeptičan sam, jer na kraju dana treba i uzeti u obzir da su ovo gigantske korporacije kojima je cilj enormni rast.
Podaci kazu da Sony stagnira sto se korisnika tice vec 2 godine. PSN je rastao svake godine do prije 2 godine nakon toga je krenula stagnacija. Znaci oni su stagnirali u sred pandemije sa jednom od najprodavanijih konzola ikad. Sa druge strane podaci za Steam (koji je samo dio PC trzista) pokazuju jako veliki rast u broju korisnika (cini mi se rast od preko 10M istovremenih korisnika u roku od 2 godine) bez naglog pada nakon ove 2 godine pandemije.

Sta ti to pokazuje? Pokazuje da je PC trziste enormno I da je presjek izmedju konzola generalno I PC trzista jako mali i da trzista funkcionisu poprilicno nezavisno.

Ja ti odgovorno tvrdim da Sony bez problema moze da izbaci igru na PS5 i PC istog dana bez da prodaja kako konzola tako i I igre na PS5 nece biti znacajno promjenjena, a samo mogu imati vecu prodaju na PC-ju.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
player1 (10.6.2022)