Prikaz jedne poruke
Stara 25.7.2016, 14:59   #54
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Zver od racunara

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Ako volis cista, nesto skuplja kvalitetna aluminijumska kucista, sa minimalistickim izgledom,razmisli o

CORSAIR Obsidian Series 750D - 190e
BITFENIX Pandora window - 140e (crno-siva verzija je brutalna)
FRACTAL Design Define XL R2 Titanium Gray - 150e
NZXT H440 - Razer logo - 200e
ANTEC P380 - 190e
Gledao sam ali uzeo bih neko koje ima celu providnu stranu. Zato sam mislio da uzmem taj CM5Pro
Taj RAZER izgleda super...

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Sto se tice monitora, ima jedan do sad pouzdan lik na KP sajtu, koji ima
Asus ROG Swift PG278Q - 680e
i Acer Predator XB271HU BMIPRZ Gaming monitor za 740e
,imaju sve specifikacije koje si trazio. 1440p rezoluciju, 144hz refresh, 1ms response time, I g-sync tehnologiju, samo Acer je opravdano skuplji jer ima IPS panel dok Asus ima TN, i zbog toga se isplati uzeti acer, zato mu je i 4ms gtg response time, ali to golim okom neces ni primetiti.
Grubo sam racunao, i da uzmes sve ono sto ste spominjali u temi, ostace ti 500-700e viska (zavisi da li racunas u cenu procesor koji si vec kupio), na koji god deo da dodatno ulozis.
Gledao sam neke review-ove na netu i kako good uporede ROGovi su ponajbolji. Razmišljao sam o tom Asus ROG Swift PG278Q. On je sa TN matricom, a ima i ROG Swift PG279Q IPS WQHD sa IPS matricom. Papreno skupi, ali ako, kao što je Neutrino predložio, uzmem neki surge protector i dobro napajanje umesto UPSa, onda ću imati love za ovaj PG279Q.

Jedino ne znam kakav je ovaj monitor što se tiče refleksije koja me užasno nervira na mom laptopu.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Možeš da ga nabaviš ali uzmi u obzir da ovi AVR uređaji sami umeju da unose odstupanja između ulaznog i izlaznog napona, ponekad i preko 20V, pa tako mogu da naprave više problema nego koristi.

Moja preporuka ti je da ukoliko nemaš ozbiljnih problema sa naponom u kući/stanu ne bacaš novac na kupovinu AVR/UPS uređaja i prosto nabaviš dobru kombinaciju surge protector kabla i napajanja. Surge protector je u toj kombinaciji zadužen za obezbeđivanje zaštite od prenapona a napajanje će se brinuti za sve ostalo.

Konkretan predlog - APC PM8-GR. Ako ti nije potrebno osam utičnica možeš da prođeš jeftinije sa nabavkom APC PM6-GR modela. Oba dolaze sa kvalitetnom varistorskom zaštitom, filterom za šum u mreži i veoma korisnim indikatorom koji proverava ispravnost uzemljenja na utičnici (bitno za odvođenje prenapona).
Hvala na predlogu. Pitanje: Ok, znam šta se desi kad dođe do preopterećenja. Šta se dešava sa računarom ako napon padne?
Uzgred, šta podrazumevaš pod dobro napajanje? Neku konkretnu osobinu treba da ima to napajanje ili nešto drugo?

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
Asus gtx 1080 strix

jos im se i video thumbnail slaze sa onime sto trazis BEAST
Ovaj strix nije isti model kao ovi što imaju kod nas...
BTW, hvala na predlogu za napajanje...
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke