Prikaz jedne poruke
Stara 13.5.2010, 11:03   #182
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2010

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Jedna žena je kupila avio-karte za Milano za svoje maloletno dete, bez pratnje roditelja i radila je papire za saglasnost da dete SAMO izađe iz zemlje. Mesto dešavanja Vojvodina.
I to je samo jedan od sijaset primera.

Tekstovi u toj rubrici su prevashodno namenjeni takvim roditeljima (nastavnicima, staraocima i svima koji imaju ikakvog dodira sa decom).
To što (nadam se) svi na forumu znamo da je to glupost, ipak postoji određena (velika) grupa ljudi koja to ne zna i usput su roditelji.

I akcija "Klikni bezbedno" nema okvir samo u Svetu kompjutera, već (ono što Dekip mrzi, retrospektive u tekstovima) se organizuju kvizovi, tribine, predavanja... sve ne bi li animirali što širu populaciju.

Što se tiče same teme, ja dao predlog, vi odlučite - tol'ko od mene...
tema "klikni bezbedno" je po meni vrlo ozbiljna. i svako animiranje "širokih narodnih masa" je vrlo opravdano. kome je to dosadno i misli da zna o tome dovoljno, samo nek krene dalje i nema problema.

mnogo puta sam stekao na netu utisak da se na netu neki ljudi ponašaju onako kako nikad ne bi smeli u realnom životu ili "oči u oči", tako da im net daje taj neki osećaj sigurnosti i "zaštitu" da mogu da rade razne budalaštine. nisam stručan, ali mislim da je to već domen psiho nauka.

prema tome - predlog je više nego dobar.
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke