Prikaz jedne poruke
Stara 26.8.2008, 21:46   #227
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
Wile E. Coyote kaže: Pregled poruke
Baš tako... Sve platforme su samo kopija Manic Miner-a sa boljom grafikom i eventualno nekim dodacima (pucanjem, bonusima itd.), nema šta tu novo da se izmisli, sve avanture su isto tako kopija Atic Atac-a itd...
Nije baš sasvim tačno da su nove igre kopije starih. Isto tako bi onda mogli reći da su svi novi filmovi kopije crno bijelih nijemih filmova, samo što su u boji, sa boljim specijalnim efektima, zvukom itd - pa sad, pošto je i 40-tih bilo horora i trilera i naučno fantastičnih filmova, mogli bi reći da su svi filmovi iz 40-tih bolji od kasnijih filmova u boji - samo zato što su novi filmovi "kopije."

Mislim da je tačnije da su nove igre (prirodna) evolucija starih igara u tehničkom pogledu (grafika, zvuk, fizika, itd), u pogledu interakcije sa likom koji se vodi, interakcije sa okolinom u igri (tj. u načinu igranja), kao i u žanrovima.

Po meni, zabavnost starih igara je bilo u jednostavnosti, mogao si da se opustiš uz igre, a današnje igre traže višednevno (ili duže) posvećivanje, više razmišljanja, privikavanje na način upravljanja, itd - nema više opuštanja kao nekad Ali, to ne znači (po meni) da su nove igre lošije, kompleksnost ima svoje prednosti : mnogo veće mogućnosti kontrole lika i predmeta, interakcije sa okolinom, itd.

Npr. Silmarilion je po meni puno bolja knjiga od Hobita (što ne znači da je Hobit loš, naprotiv), ali, Hobita pročitaš u jednom dahu, a ajde probaj Silmarilion
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke