Prikaz jedne poruke
Stara 3.2.2008, 12:57   #17
markonirs
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Temperatura - 3870

Citat:
markonirs kaže: Pregled poruke
Najverovatnije da ti je senzor ipak ispravan i dobro pokazuje. Naime i ja sam od pre par dana vlasnik kartice Power Color 3870 - 512. Kartica je zaista odlicna ali temp je kao i kod tebe u idle od 55-65 stepeni, dok je u igricama kretanje od 75 do cak 92 stepena. Ako imas OS WinXP ili Vistu 32bit resio si problem. Nabaci samo program Riva Tuner i u delu fan podesi na rucno regulisanje temp i podesi da ti fan bude na 60%. Kartica ce biti malo bucnija ali ne strasno. Temperatura ce ti pasti za bar 20-30 stepeni dole. Na zalost nas koji imamo Vista64 OS, Riva tuner ne radi dobro pod ovim OS , odnosno proradi prilikom instalacije ali posle restarta prijavljuje da joj nedostaju neki fajlovi i ne radi kako treba. Ja jurim neki od slicnih programa koji ce raditi kako treba pod Vista64. Pozdrav...
Sad sam video da vec postoji objasnjenje za ovo, izvinjavam se na dupliranju posta, ako neko ima resenje za Vistu64 neka postuje. Naime posle restarta maine Vista prijavi da joj nedostaje neki drajver tipa Rivatuner64.sis i ne dozvoljava pristup delu za podesavanje radnog takta kartice i brzine FAN-a.
markonirs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke