Prikaz jedne poruke
Stara 26.12.2020, 19:04   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Samsung 43 Q60T QLED TV

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
O tome da su smeće ne bih da komentarišem, sem da se jasno ne slažem inače ga ne bih uzeo. LG može OLED uvek, o IPS LCD-u za TV odavno ne razmišljam, to mi ne radi posao prosto.

Global dimming inače može da se isključi. Ako još nekoga nervira, evo uputstva kako za modele pre 2020-te: link i par izmena za modele iz 2020-te kao što je ovaj: link

Ja ga ipak nisam isključio potpuno već mu drastično smanjio opseg promene sa 15 do 100 na 45 do 100 ako se dobro sećam, zato što mi je to lepo balansirano... malo pomaže a ne vidi se u akciji.

Samo upozorenje, svaki odlazak u servisni meni resetuje sva vaša podešavanja slike... tako da valja prvo odraditi to pa tek onda neke finije kalibracije.
ono sto mene zanima jeste da li menjanje te stavke u servisnom meniju ponistava garanciju? ja samo zbog toga nisam posegnuo za istim korakom, a mislim da totalno ugasim dimming.
jeste da ce tako crna boja biti ispranija, ali ce i highlightsi da budu svetliji, sto samo po sebi cini da oku okolna crna deluje tamnije (bas kao i malkice pozadinskog svetlo, koje svakako resava stvari).
lg-u pozadinsko svetlo moze da pomogne samo ako je bas jako, a to onda pocne negativno da utice na ostale boje. ja sam imao lg i sve je super dok se ne ugasi svetlo i ne dodje tamna scena, a onda je kraj gledanja filma i igranja igre. nisam se smirio dok ga nisam prodao i uzeo samsung.

a o tome sta je koliki krs je diskutabilno. koji brend ce ti dati visi kvalitet od samsunga (pa ajde kao i od LG-a) za iste pare?
ljudima nije zao da daju po 1.500 evra za telefoncic, a zale kad za 500evra kupe tv koji prekrije pola zida i vise je nego pristojan.

oled je (bar meni) PREskup za probleme sa kojima dolazi. potrebno mu je vise interpolacije da pruzi prihvatljivo tecnu sliku i ozbiljan je rizik za burn in ako planiras da ga koristisnkao monitor, pa cak i ako mnogo gledas isti kanal (zbog logoa). bice valjda za koju godinu i idealnog resenja. mislim da samsung planira da napravi hibrid, tako da svoje televizore samo osvetli oled tehnologijom (najprostije receno). tako bi obrisao gotovo sve mane svih tehnologija. za ovo me ne drzite za rec, nisam se mnogo udubljivao, jer ima jos vremena.

inace, gotovo sve sto je aibo vec napisao za q60t ja mogu da kazem za moj ru8000. maltene je sumirano gotovo sve sto sam izucavao nedeljama pre nego sto sam kupio tv pocetkom ove godine. i veoma su slicni televizori. q60t je mrvicu bolji u gotovo svemu, a ru zato ima VRR (freesync koji radi i sa nvidia karticama novije generacije).

eniveeeeej, najvise me zanima odgovor na pitanje sa pocetka ovog posta.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke