Prikaz jedne poruke
Stara 12.6.2018, 15:04   #6
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: USB port spalio integrušu - tvrdi prodavac

Ok, sada već razmišljam o krivičnoj prijavi za pokušaj prevare, pa bih vam bio zahvalan za malo pomoći, laptop je Lenovo v110 15isk.

1. Na potvrdi o prijemu uredjaja u WinWin-u stoji: displej nema sliku, uredjaj povezan preko HDMI na drugi monitor, sve ostalo funkcioniše.
- pri prijemu laptopa su prebacili podatke sa njega na externi HDD, normalno, preko usb porta. Koliko se ja razumem, ploča je bila ispravna ako je sve to odradjeno. Ne znam deo oko integruše, odnosno može li HDMI izlaz da radi ako je integisana crkla.

2. Nisu ispoštovali rok od 7 dana da me obaveste o vrsti kvara, niti rok od 30 dana da vrate uredjaj. Aj to manje bitno.

3. Pokušali su da mi vrate laptop kurirskom službom, i da mi pri tom uvale na potpis papire o prijemu i odricanju od odgovornosti, ili neko slično *****e. Odbio da primim uredjaj.

Sad ide najzanimljiviji deo:

4. U tom izveštaju koji su hteli da mi poture na potpis (fotografisao), stoji da je matična ploča crkla zbog fizičkog oštećenja USB porta, i da laptop ne može da se uključi. Dakle, ploča je crkla negde na putu izmedju prodavca i ovlašćenog servisa, pa to pokušavaju da uvale meni. Ili nije crkla, ali opet pokušavaju da uvale meni.

Pitanja za vas drugari:

ako smo izbacili mogućnost da usb spali integrisanu, na šta vama liče opisani simptomi - displej ne radi, ima slike preko hdmi, sve ostalo funkcioniše?

Koga da tužim za pokušaj prevare, prodavca ili servis?

Hvala najlepše.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke