tema: TV serije
Prikaz jedne poruke
Stara 31.1.2023, 11:25   #68
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Zli Zoe kaže: Pregled poruke
Serija je odlicna, ali verovatno otklanja potrebu da uopste odigram igru kad izadje. Vidim da je adaptacija poprilicno verna igri tako da je ovo igranje iz fotelje 1/1.

Ne bih se zaletao ocenama da je ovo najbolja adaptacija do sada jer deluje da je cinematic iskustvo samo preneto na ekran. Nije isto realizovati ovu igru i npr. Vestca, ni blizu, ali se nadam da ce sam uspeh serije naterati kreatore nekih novih adaptacija da ubuduce ostanu verniji materijalu nego sto je to bio slucaj do sada. Po tome bi TLOU mogao da bude "revolucionaran".
Ne bih rekao da je baš isto.
Pritom, izmenili su neke bitne stvari. Što se ove nove epizode tiče, dodat je čitav backstory za likove, serija omogućava takav skok dok je igra ipak striktno vezana za Joella i Ellie koje sve vreme prati.

Treba i igrati igru i gledati seriju. Mislim da serija, iako nudi dobar dijalog, ipak nekad previše zna da bude vickasta. Humor u igri deluje mnoogo prirodnije, recimo. Takođe, čini mi se da je i drugačije kad ti sam kontrolišeš lika, nego kad ga gledaš na ekranu. Veća imerzija.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke