Prikaz jedne poruke
Stara 9.7.2022, 19:18   #830
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
koje odlaganje? valjda za nekoliko meseci stize? jel ima neko ideju kada ce da se pojavi i da bude kod nas u prodaji na lageru recimo rtx 4060 (znam da ide iza ovih najjacih kartica)?
Prva najava je bila da će Nvidia predstaviti svoje nove grafike polovinom jula (ovih dana) ali su to odložili. Naravno, prvo će se pojaviti 4090 i 4080, meseca dana kasnije 4070, a do kraja godine i sve ostale.

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ove trenutne cene su i dalje sulude, ne kapiram u cemu je fora, sto ih ne spustaju? ako ih sad ne prodaju, kako ce da ih prodaju kad se za koji mesec bukvalno pojave novije i jace kartice za manje para?
Ako LianLi prodaje na tone komplet od 3 ventilatora za 100$ i razgrabe se tastature od 150-200$, što se onda čudimo kad vrhunac tehnike košta toliko? Očigledno ima dovoljno ludaka koji ne razmišljaju da je to mnogo para.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Jbg, pre 8 god je i Munchmallow bio 45 din a sada je 85. Naravno i još svašta nešto ali sam rešio da se držim Munchmallowa kao repera za inflaciju. ��
Ih, kamo sreće da je samo "Munchmallow"...

Na zapadu su stvari koje pravi jedna firma dugi niz godina u zadnjih 10 godina (prvi primer koji mi pade na pamet su Gibson Les Paul gitare...) su cenovno onakve kakve su bile pre deset godina ili skuplje manje od 10%. Koliko znam, jedino kompjuterska tehnika je gotovo dva puta skuplja nego što je bila pre desetak godina. Što je poprilično čudno jer proizvođača i konkurencije sve više i više, a cene i dalje mahnitaju.

Što je JOŠ ČUDNIJE za cenu prosečnog računara za igranje na zapadu može da se kupi Playstation 5 i (možda) OLED televizor od minimum 55 inča. Ali, izgleda da je ovaj svet poludeo i odavno se ne kreće tamo gde bi trebalo...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
polarnimeda (9.7.2022)