Prikaz jedne poruke
Stara 8.3.2020, 16:34   #115
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Ja ne znam odakle vam takve cifre padaju na pamet. Konzole ne mogu i neće toliko koštati nikada više. Ako treba smanjiće i performanse kako bi zadržali pristupačnu cenu. Primer je i Xbox One X. Odlična konfiguracija unutar njega, ali cena od 500$ nije uspela da podigne broj prodatih jedinica.

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Pa to je za trećinu. Ako bi napravili da je duplo jači, pitanje da li bi uopšte mogao igrati iste igre na oba, tj. na šta bi ličile na slabijem.
Trećina jeste, ali matematička. U realnosti ni 10-15% razlike i jedina primetna bi bila kao sada između običnih i poboljšanih.

Pritom, kako ne bi radile igre da su Pro konzole duplo jače? Pa običan PS4 je na 1.8TF, a Pro na 4.2TF. Kod Xbox-a je još veća razlika u snazi, jer je obični S na 1.4TF, a X na 6TF. Čak više ljudi i igra na slabijim modelima.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Problem je cena novih konzola - ne može da se napravi dobar generational leap u odnosu Na Xbox One X/PS4 Pro a da cena ostane ~$400
Ja opet mislim da mogu izvući daleko bolje performanse za isti novac. Kao kada su 2013-e i 2016-e (ili MS 2017-e) tražili isti novac. Pa tako komotno sa 4.2 dolazimo na tih 9.2 praktično za istu/sličnu cenu. Naravno ovo samo i dalje nagađam, dosta faktora danas utiče na cenu u odnosu na prethodne godine.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke