Prikaz jedne poruke
Stara 8.6.2015, 8:27   #16
dragomix
Deo inventara foruma

Član od: 1.9.2006.
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Mene je Dex demantovao kvalitetnim postom.

Naravno, za ovo što je on prikazao potreban je mnogo jači kompjuter. Za ono šta ja gledam, uboga srednja klasa, pojedine igre su nerealno zahtjevne OVo za dimnu bombu u CS:Go mi je totalni idiotizam.
Sta je nerealno zahtevno i za koju ubogu srednju klasu? Zavisi sta tretiras kao srednju klasu, ali bitno je i to kako nabavljas komponente.

Evo, ja uzeh R9 270 pre neki dan za 80 evra, pre dve godine uzeh najbolji medju najgorim procesorima, APU bez GPU-a, AMD Athlon II 750K za nekih 150e sa kucistem. I verovao ili ne, The Witcher 3 radi i na maksimalnim detaljima u iznad 30 fps-ova. Kad uradim OC grafike na ono sto ona zaista moze, 1020MHz za GPU 1500 za RAM ide i na vise od 40 bez problema.

Dakle, komp u rangu 300-350e sastavljan iz etapa jos od vremena kad sam bio student i sve siba na max detaljima na ovim optimizovanim igrama.

A sto se tice ovoga sto si napisao za procesore, savim je logicno da procesori koji su dovoljno jaki i dalje teraju igre iako su stari nekoliko godina. CPU treba da bude tu za neki osnovni AI i fiziku, sve ostalo je grafika bitna, tj graficki procesor. AI i fizika nisu daleko odmakli jer realno ni nemaju gde da odmacinju mnogo.

A sto se tice kvaliteta grafike u igrama, ja sam licno prezadovoljan sa ovim sto sad imamo. Sve izgleda dovoljno realno da te uvuce u atmosferu i igru, a pritom nije previse realno da dovodi do toga da likovi iako sa realnim i zivim teksturama izgledaju ko plasticne lutke. Sto se mene tice, vise bih voleo inovacije u prici i gameplay-u, kao sto je The Witcher 3 doneo, nego nekakve uber life-like grafike. Mada nismo daleko od toga, da se razumemo!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke