Prikaz jedne poruke
Stara 7.6.2015, 11:20   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Ja se ne bih složio sa konstatacijom o opadanju kvaliteta grafike sem u slučajevima kada se prelazi iz linearnog u open-world koncept. Takođe, neke igre su bile ispred svog vremena pa su prošle godine dok drugi nisu dostigli isti nivo, ali direktni nastavci gotovo nikada ne izgledaju lošije od svojih prethodnika. FEAR je malo nategnt primer jer je reč o hodnik pucačini koja u svakom trenutku ima prilično malo prostora i objekata na ekranu. Modernija igra sličnog koncepta je npr. Alien Isolation, igra koja izgleda odlično i nije previše zahtevna.

Mislim da je najveći problem u tome što je sada 3D grafika u nekoj zrelijoj fazi pa nismo u situaciji kao sa kraja 90ih gde dupliraš broj poligona i oduševiš narod jer je sve mnogo manje kockasto. Sada mora da se nadogradi na svim poljima koja se već podrazumevaju: dinamičko osvetljenje, volumetrijski dim/magla, fizika savitljivih i mekih materijala... Sve pomalo i što je NjegovaWisost i sam reče potreban je masovan tim i još masovnije finansije, i na kraju hardver da sve to isprati. Zato se napredak prosto često ne postiže na način na koji ga mi zamišljamo (novi engine bla bla) ali se ipak konstanto pravi. Ponekad je manji nego što bismo voleli pa nam se možda čini da ga nema, ali mislim da se takve stvari bolje primete po principu sa konja na magarca. Primer, meni je delovalo da su Mass Effect 1, 2 i 3 praktično isti. Međutim ako odmah posle 3-ke uključite 1 videćete da to prosto nije istina, odmah primetite praznija i kockastija okruženja, kruću animaciju... Neki timovi će uvek uspevati da naprave lepšu igru od drugih, ili jednako lepu a manje zahtevnu, pa ne možemo porediti babe i žabe. Ali na direktan nastavak koji nije ni veći, ni lepši, ali je zahtevniji, još uvek nisam naišao.

Da zaključim svoj stav. Kvalitet grafike sigurno ne opada ali usled sve veće kompleksnosti onoga što je već postignuto možda opada brzina njenog napretka i wow faktor pri prelasku sa naslova na naslov.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
BrutaLiS (20.6.2015)