Prikaz jedne poruke
Stara 21.10.2007, 17:57   #74
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Necu da ispadnem kreten ali to potenciranje nacionalizma i "cuvanja" kulture po svaku cenu pa i izleta u ovakve krajnosti (ovo za Francuskke kontrolere leta) je totalni debilizam. Pa niko ti nemoze oteti "kulturu" ako ti to ne zelis! A to stavljanje nacije na prvo mesto je po meni pogresno. Mislim da prvo moramo da budemo ljudi pa tek onda srbi, francuzi, hrvati, itd... a ne obrnuto. Neko je pomenuo Kuzmu (i njegove srpsko-engleske kombinacije u tekstovima ) ali Kuzma isto u jednom od svojih tekstova navodi jednu cinjenicu... "da su se judi na ovim prostorima ubijali zbog razlicitog naglaska u govoru" sa kojom cete se morati sloziti jer je istina. I o kakvoj mi onda kulturi govorimo. Cuvanje "kulture" i nacije po svaku cenu je u dosadasnjoj istoriji covecanstva donelo samo ratove i gomile leseva.

Zato kad cujete da se neko glupira i koristi izraze kojima tu nije mesto nemojte da se pitate sta ce biti sa nasom kulturom , jer nece biti nista - opstace. Umesto toga zapitajte se zasto doticna osoba tako govori? Najcesce da bi sebe ucinila pametnijom u ocima drugih iako, neznajuci, na taj nacin ispada smesna i glupa (dao sam primer Maje iz prethodnog serijala BigBrothera u prethodnom postu) . Primetite da nisam napisao Veliki Brat
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke