Prikaz jedne poruke
Stara 3.11.2020, 20:04   #18
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Manji bump teme.

Da li je neko imao iskustva sa GIGABYTE G27Q? 144Hz, IPS, Freesync, QHD rezolucija za nekih 350e. Vidim da je izasao tek pre par meseci, valjda ce se uskoro pojaviti i kod nas u prodaji...
Pre nekih mesec i po sam presao na 1440P/165/IPS sa 1080P/240/TN i bas sam dosta istrazivao materiju oko ovih monitora. U sustini, najbolji su trenutno monitori sa nanoIPS panelom od LG-a, a od dostupnih kod nas to su ti:

1.) Dell S2721DGF - najbolji fabricki overdrive, najmanji footprint postolja (jako bitno ako nemas dubok sto a igras FPS-ove na niskom sensitivity-u), 165Hz fabricki, i odlican response time (pogledaj HW unboxed review). Ja sam uzeo ovaj za 58K pre mesec i po i odusevljen sam. I jos je bio najjeftiniji od svih modela sa nanoIPS panelom. I da, 3 godine garancije dok ostali daju 2.

2.) Lenovo Legion Y27q-20 - isto 165Hz, dobar overdrive, ali u odnosu na Dell dosta veci footprint postolja sto je meni licno minus. Veoma hvaljen panel, u praksi verovatno identican kao Dell, ali za nijansu skuplji.

3.) LG GL850-A/GL850-B - prvi monitor sa navedenim panelom. I Lenovo i Dell su trenutno bolja opcija zbog nesto viseg refresh rate-a (165 vs 144Hz) i generalno boljeg overdrive-a na razlicitim framerateima.

4.) HP Omen 27i - isti panel, isto 165Hz, dobre recenzije. i do nedavno je bio najjeftiniji kod nas (mogao je da se nadje za ~50K, sto je za ovakav panel dzabe). Imas i na RTINGS.com recenziju ovog modela.


Za taj Gigabyte nisam nasao neke recenzije, ali mislim da ima nesto losiji panel nego u ovim gore navedenima. NanoIPS je sada vec proveren, nema ghostinga i motion blur je minimalan, i u zadnjih godinu dana je ubedljivo najprodavaniji 1440P. Trenutno jedini bolji izbor od ovih gore modela je Samsung G7 Oddysey, ali on je dobrih 300e skuplji, ima bas preteranu zakrivljenost i postoji problem sa flickerom koji je valjda resen sa poslednjim firmware-om i ipak je u pitanju VA panel (ali veoma brz VA panel).
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
bojanh (13.11.2020), Leonida (4.11.2020)