Prikaz jedne poruke
Stara 1.11.2020, 1:26   #1321
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Ako smatras da je GTA jedna od nahajpovanijih igra ikada (sa cime se apsolutno slazem) onda ima veze sa hajpom. Procitaj to sto si napisao malo bolje i primjetit ces da si sam sebe doveo u kontradikciju.
Ova igra je malo drugaciji GTA.
Sebe uopste nisam doveo ni u kakvu kontradikciju, vec sam napisao upravo ono sto sam hteo.

Hajp i to da li se meni i ostalima igra dopada ili ne nemaju apsolutno nikakve veze jedno sa drugim. Hajp moze ljude da udari u glavu ali ni priblizno tolikom silinom da jednu objektivno losu igru nazivaju dobrom i obrnuto.

Kad vec moram da crtam: Mnogo veci hajp je pratio GTA, koji mi se uopste nije toliko dopao. RDR2 je pratio nesto manji hajp ali mi se igra dopala....
Po tvojoj logici ja bih trebao da uzivam i u jednom i u drugom, zbog hajpa. Ne trebam da ti objasnjavam koliko to nema veze sa vezom....

Ljudima se dopadaju razlicite igre, mozda sam u manjini ali ne znaci da su ostali ovce ili da su potpali pod hajp jer im se GTA dopada. I nisam ja taj koji ulazi na GTA V temu i ubedjuje ljude kako je to samo hajp, kako su naterani da je vole i kako samo trebaju da proguglaju neke analize po netu da bi uvideli u cemu je problem.

Znaci hajp=/=svidjanje ili primoravanje da se nekome igra svidja. Ljudima se dopadaju razlicite igre, ako se meni ne dopada ne znaci da su ostali ovce.

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Prvi RDR nisam igrao, i mnogi ljudi kazu da im je puno bolje sjeo nego li ovaj smor. Ako te zanimaju RDR 2 analize, goglaj "red dead redemption 2 design problems". To je bar lako danas.
I ja tebi nisam predlozio da mrzis igru, niti sam te natjerao jer to ne mogu, niti bih htio. Ako ti pase, super za tebe.
Znaci nisi igrao ni RDR a verovatno nisi igrao ni RDR2 ali znas guglanjem da se mnogim ljudima vise svidjao prvi deo nego ovaj "smor"? Ja treba da guglam a ne ti koji si pomenuo te analize? Dokaz treba da pokaze onaj koji je siguran u njegovo postojanje i koji ga je prvi pomenuo, ne ja guglanjem.

Inace, vecinu tih dizajnerkih problema koje navodis kritikuje jako puno ljudi, ali ono sto ne zelis da shvatis (ili samo zelis da kontriras) je to sto je kritikuju ne znaci da je ne vole ili mrze. Sve te dizajnerske kritike za RDR2 se lagano mogu reci i za prvi RDR jer imaju dosta slicnosti. Cak je i RDR imao mnogo manje slobode u misijama i ostalom. Jedina veca razlika su ti takozvani "survival" elementi koji ionako nemaju neki ogroman uticaj. Znaci, ako nekome smetaju "dizajnerski problemi u dvojci onda bi mu sigurno smetali i u kecu.

Ali bitno je da si ti, pored svih pozitivnih kritika i igraca i novinara (kritike igre kao celine a ne samo nekih njenih delova), dosao do zakljucka da je ovo smor, kao da je to neka univerzalna cinjenica izgleda....bas si onako nepristrasan potpuno

Igra se mnogim ljudima dopada uprkos tim problemima, kao celina. Tako i meni.


Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
A kritikovati je jako bitno. Ako se sjecas Ubisoft je sa FC3 je poceo eksperimentisati sa ovim dugim i nepotrebnim animacijama, i naravno publika je to negativno kritikovala. I u kasnijim naslovima je Ubisoft izbacio i redizajnirao gomilu tih gluposti.
A ko je uopste pomenuo da kritikovanje nije bitno? Itekako je bitno. Sto opet ne menja cinjenicu da se igra moze dopasti i u igre se moze uzivati i mimo tih problema...
Niko ovde ne napada kritiku (filpan i mnogi drugi su napisali da im se igra ne dopada, niko ih nije napao). Ovde je problem lupetanje o nekim analizama i ubedjivanje ljudi kako "objektivno" igra ne bi trebala da im se svidi, sve je to hajp na globalnom nivou itd.

Ubisoft redizajnirao gomilu gluposti? Tesko...i dalje je to jedan te isti sablon sa nesto manjim intenzitetom, ali daleko je to od nekog velikog redizajniranja. Ali, gle cuda, nekome i to moze da se svidi, bez potrebe i ubedjivanja da oni nemaju pojma i da igraju zesce smorove....

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Ne daj boze da ostali krenu putem kojim je Rockstar krenuo, a sve zbog hajpa. Ako ti ne pase moja kritika, to je tvoj problem.
Nemam ja nikakvih problema sa kritikom (a da si citao moje postove onda bi znao) vec napadanje ljudi kojima se igra dopada....Neke price o nekim analizama, nekom hajpu, bukvalno ispada da su ljudi naterani da im se nesto dopada i da su im isprani mozgovi....

A inace to nije prvi put da radis ovako nesto na par tema. Bukvalno ubedjujes ljude kako nisu objektivni skoro da su ludi sto im se igra dopada, a kada ti neko kaze da je potpuno bezveze i neobjektivno trvditi tako nesto ti krenes u neku pricu o misljenjima o tome kako se nama ne svidja validna kritika itd. Daj molim te
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Leonida (1.11.2020)