Prikaz jedne poruke
Stara 8.12.2019, 23:23   #15
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre decenije (2010-2019)

1. Alien: Isolation
Ujedno i jedna od najboljih igara koju sam ikad igrao. Presao najpre na Xbox360, pa potom dva puta na PC-u, jednom na monitoru sa M&K a drugi put na velikom TV-u sa 360 dzojpedom, i verovatno cu preci jos par puta. Igra decenije za mene - konstantna napetost pojacana savrsenim soundtrackom, verno prenesen retro-futuristicki izgled nivoa, fluidan i neverovatno zabavan gameplay....sve je za cistu desetku.

2. Dark Souls serijal
Ovde prvenstveno mislim na prvi deo. Godinama sam izbegavao da ga igram zbog loseg iskustva sa onom raspalom Prepare to Die edicijom za PC, i onda se pojavila Remastered verzija koji izgleda i radi kao sat, i koja me je raspametila. Odmah potom presao i nastavke, koji su podjednako dobri, mada ne toliko kao kec.

3. Metro serijal
Post-apokalipticni svet u Bethesdinim Falloutima mi je vremenom postao smesan i odbojan zbog Metro igara. Istocnoevropska vizija istog je sirovija, turobnija, i realnija, sto Metro igre sjajno prikazuju. Svaki deo mi je bolji od prethodnog, a Exodus mi je igra godine 2019. Procitao sam i knjigu Metro 2033 (koja je sjajna i koju preporucujem) i planiram da procitam i nastavke.

4. Dishonored serijal
Thief za ovu deceniju. Drugi deo je pogotovo sjajan, sa prostranim nivoima nacickanim tajnim prolazima, slikama, zlatom, runama, bonecharmovima, strazarima, npc-ovima, kvazi-mediteranskom arhitekturom, i sve to uradjeno u sad vec prepoznatljivoj grafici u stripovskom stilu (takodje primenjenu u novom Prey-u, koji je jos jedna sjajna igra od istog studija). Covek moze lako da provede sate u svakom nivou, pogotovo ako igra na stealth nacin.

5. Assassin's Creed: Brothehood
Moj omiljeni AC. Rim u Brotherhoodu mi je i dalje verovatno najlepse i nazivlje odradjen grad u nekoj igri (mada bi to mogao biti i Pariz iz Unity-ja). Zarazni gameplay koktel koji zna da oduzme sate i sate - pentranje po renesansnom Rimu, slanje sopstvenih assassina u prekomorske misije, istrazivanje grobnica, obnavljanje krojacnica, kovacnica i ostalih radnji, i prica koja se vrti oko Eziovog uspona do ranga Order Mastera.

6. Tomb Raider trilogija
Mnogi nisu nesto odusevljeni rebootom TR-a, ali ja mislim da je ispao bas kako treba - pravi pandan Uncharted serijalu sa Playstationa. Od tri igre, najdraza mi je Rise of The Tomb Raider, i to najvise zbog settinga - izgubljeni Vizantijski grad u Sibiru je svakako zanimljiviji od tropskih krajeva u prvoj i trecoj igri.

7. The Last of Us
Ovo sam stigao da odigram tek ove godine, i veoma mi je drago sto jesam. Vec nakon par sati igranja postaju jasni svi ti silni hvalospevi kojih se nagledah po internetima od izlaska TLoU pa do danas. Definitivno najbolji linearni TPS koji sam ikad igrao, s 'Winter' chapterom kao apsolutnim favoritom.

8. Dead Space 3
Mislim da sam jedini na ovom forumu kome je DS3 najbolji Dead Space Da, igri fali horora, i definitivno je skrenula s puta koji su utabali DS1 i DS2. Medjutim, zaledjeni Tau Volantis kao mesto zbivanja, mogucnost pravljenja sopstvenih oruzja, zanimljiva prica prenesena kroz in-game cutscene i konstantno rokanje su za mene bili pun pogodak.

9. Far Cry Primal
Iako veoma slican FC3 i 4, Primal je ipak dovoljno drugaciji da zasluzuje da se odigra. Stavise, meni je to omiljeni Far Cry naslov, iako nisam mislio da ce ista nadmasiti FC3 (kec je izuzetak, skoro pa da ga ni ne smatram delom serijala jer je isuvise drugaciji. Sam po sebi je jedna od najboljih PC pucacina ikada). Pored strandardno zabavnog Ubisoft gameplay-ja u kom igracu nije dozvoljeno da se smara ni sekund, Primal ima i eyecandy grafiku - prapovijesna centralna Evropa je uradjena fantasticno.

10. Alan Wake
Otkad postoji i PC verzija koja je ostrija i fluidnija od konzolaske, pravi je greh odigrati ovo na Xbox360. Zanimljiva prica razradjena kroz sjajne custcene (s facijalnim animacijama koje su i tad bile zastarele, jbg), brutalno dobro odradjene maglovite sume i opustela selendre i napucavanje sa Takenima u istima, sijaset sjajnih nivoa poput ranca onih ostarelih metalaca i njihovog poludelog kombajna. Nadam se da ce ovo jednom dobiti nastavak.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
altb (10.12.2019), doctor (9.12.2019), Leonida (9.12.2019), Lex987 (9.12.2019), malo blesav (9.12.2019), Matterhorn (7.6.2020), ogisha (9.12.2019), polarnimeda (9.1.2020), Vladimirus86 (9.12.2019)