Prikaz jedne poruke
Stara 23.12.2017, 16:01   #11
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Izvinite što sam nestao.

Na neko vreme sam pauzirao sa tim što sam radio a za šta mi je trebao taj veliki download. Ali pre nekoliko dana sam se vratio tom "poslu". U pitanju je praktičan seminarski rad za faks. Fajl je zip sa mnogo slika. Treba mi za treniranje neuronske mreže. U među vremenu sam se odlučio da ne skidam taj od 100 GB (slike veće rezolucije) nego da skinem slike manje rezolucije. Taj fajl je 24 GB.

Instalirao sam DAP i probao s njim. I uspelo je . Počeo je da skida i posle kratkog vremena je naglo zauzeo 10 GB na sistemskoj particiji. Posle toga sam posmatrao kako se povećava zauzeće one particije gde je destinacija, sve do kraja skidanja. A na kraju je se zauzeće sistemske particije vratilo na prvobitno.

Ja tumačim to, kao da je on nekako rezervisao na sistemskoj particiji prostor (možda napravio negde veliki prazan fajl), koji mu treba ne znam za što, koji je posle vratio kad se završilo skidanje. A što je zanimljivo nisam mogao da nađem gde ga skida na particiji destinacije (sve skrivene fajlove sam otkrio), samo se na kraju fajl pojavio tamo gde treba.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke