Prikaz jedne poruke
Stara 30.7.2019, 14:04   #1
David99
Član
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Beograd / Leskovac
Poruke: 132
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Polovno do 150e za studenta

Znam da je ovo rizična kupovina, ali zbog nemogućnosti da kompjuter smestim u garsonjeru je ovo ostalo kao jedina opcija jer ne želim da prodam desktop.

Ponuda je dosta šarena na kp-u, ali uglavnom gledam Dell Latitude, Lenovo ThinkPad i HP Elitebook seriju.

Uglavnom su to uređaji koji imaju Intel Core i3/i5/i7 druge ili treće generacije sa integrisanom grafičkom, 4/6/8gb ram-a i 128ssd/320hdd.

Uređaj bi koristio za surfovanje sa više tabova/eksel/pp, povremeni Photoshop (uglavnom CS6) i to je otprilike to. Gledam uglavnom samo one koji imaju bateriju koja može da drži bar 2h. Našao sam par prodavaca sa dosta pozitivnih ocena, to najviše pazim.

Razmišljao sam i o nekom Macbook Air-u, ali su cene ipak iznad onoga što mogu da priuštim i nešto prihvatljivo ide od 250e.

Takođe što se tiče dimenzija najviše bi mi odgovaralo 11-14 inča zbog prenosivosti.

Šta bi vi uzeli da ste u sličnoj situaciji, tj šta je najpouzdanije u trouglu HP/Dell/Lenovo?
Meni je zbog dizajna a i malo novije generacije procesora (i5 4ta i 5ta generacija) najviše zapao za oko HP Elitebook 820 G2, ali oni se dosta brzo prodaju.

Hvala unapred svima koji učestvuju, pomoć mi je stvarno dobrodošla.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
David99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke