Prikaz jedne poruke
Stara 26.10.2016, 20:18   #1
drPlacebo
Novi član
 
Član od: 21.10.2016.
Poruke: 18
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Nadogradnja ili kupovina nove konfiguracije?

Pozdrav svima, našao sam se u dilemi da li da konfiguraciju koju imam nadogradim ili da kupim kompletno nov komp.

Naime, pre desetak dana crkla mi je grafička karta na (pra)staroj konfiguraciji:

Matična: ASUS M4N68T-M-LE-V2
Procesor: AMD Athlon II X3 450
Memorija: Kingston DDR3, 2x4 GB (1333)
Napajanje: LC420H-12
HDD: WD Blue 1TB

Momak koji je popravljao računar predložio mi je grafičku kartu Geforce 420 128bit koju sam na kraju i uzeo.

Međutim, na moje iznenađenje, ta nova grafička ne može da dovoljno dobro izgura igre koje sam s vremena na vreme igrao bez problema sa starom grafičkom i na višim podešavanjima. Ne razumem se u hardver tako da ne znam koja je stara grafička bila u pitanju, ali sam ipak očekivao da će ova nova izgurati moje (nadam se) skromne igračke potrebe - igram samo FM15 i Fishing planet.

U (gejming) priču se ubacuje i moja žena koja igra Civilizaciju 5 i sad kad se uključi igrica tekstura "podrhtava" na ekranu kada se kursor pomera. Iskreno, ja bih i izdržao FM 15 i Fishing planet na slabijim podešavanjima, ali žena pritiska da nešto uradim po tom pitanju.

Kada je već situacija takva, razmišljam o dve opcije, i tu mi je potrebna vaša pomoć:

1. Kupovina nove konfiguracije (do 50.000 plus kinta od prodaje stare konfiguracije ukoliko to nešto uopšte i vredi)

2. Nadogradnja stare konfiguracije na takav način da bih bez problema mogao da igram novi FM16 a žena novu Civilizaciju 6 (ukoliko je to moguće srediti nadogradnjom).

Kupovina može biti obavljena ili u domaćim prodavnicama ili od "Mađara".

I u jednom i u drugom slučaju morao bih da kupim kućište pošto je ovo koje trenutno imam katastrofalno (zvečanje budi komšije kad igram noću).

S obzirom da se ne razumem u računare, napominjem da trenutno imam monitor ViewSonic VA221w čije specifikacije možete pogledati ovde. Ne znam da li oni ulazi pozadi čine razliku ukoliko budete dali predloge za novu konfiguraciju.

Nadam se da vas nisam udavio čitavom pričom.

Poslednja ispravka: drPlacebo (26.10.2016 u 23:14)
drPlacebo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke