Prikaz jedne poruke
Stara 24.2.2021, 8:39   #1
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Enter sleep mod...

Imam probem sa ulaskom u sleep mod,ali iskljucivo kada ukljucim komp....

Znaci,ukljucim komp,sistem pocne da se podize,i par sekundi kasnije dobijam poruku na monitoru "no video input" i sekundu kasnije "enter sleep mod"....i onda jedino mogu da pristisnem power dugme na kucistu,komp se potpuno ugasi i upali ali ovajdrugi put bez problema se podigne win 10

Sto je zanimljivo ovo se uvek ovako desava,znaci prvi put nakon ukljucivanja kompa ode u sleep mod,pa power dugme i komp se startuje normalno.....nikada se nije desilo da npr dva puta za redom ode u sleep mod......takodje,nekada se i iz prvog pokusaja upali normalno,ali u zadnje vreme sve cesce odlazi prvi put u sleep mod...

Tokom samog rada,kada se win digne,nema nikakvih porblema,sve radi normalno i nikada ne odlazi u sleep mod......samo kad se prvi put ukljuci komp....ploca je MSI Tomahawk Max,ryzen 3600,win 10....imam displayport kabal za monitor....napajanje je Seasonic core GC 650w staro oko 6 meseci...

Da li neko ima ideju sta bi bio razlog ovako cudnog ponasanja i kako to da se resi?...ne znam da li ovo spada u sofwerske ili hardweske probleme...

Hvala
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke