Prikaz jedne poruke
Stara 7.11.2012, 13:26   #2292
ton_majstor
Član
 
Član od: 24.11.2005.
Poruke: 352
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 574 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Водите рачуна да засад, немамо путну везу ка Србији (осим код Братиславе) нити представу колика сме да буде мапа и где су њене тачне координате, да се тај посао не ради џаба, кад се и ако прошири званична мапа.

Мени је драго да иницијатива иде даље, али бринем да се не ради више пута исти посао.

Што се саме мапе тиче, дао сам неки предлог основне, прелиминарне верзије (аутопутеви и битни магистрални путеви) пре неког времена, овде:

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=1334

Наравно да бих волео да мапа буде разрађена и детаљна и да обухвати што више градова, али је то немогуће, због величине "препуштеног" нам простора и количине посла, да се тако изразим.

Даље, ко од вас није пуно путовао Србијом, не може знати како изгледа пут и каква му је околина, па бих молио да се увек консултују реалне слике пута и околине где год је то могуће и не раде будалаштине на своју руку.

Главни аутопут кроз нашу земљу јако мало варира по висини, осим око Београда и, хм... Алексинца, те прати равнице и долине река ("досадан" је), па је бесмислено давати му "надркане" атрибуте и кривинчине без потребе.

Магистрале и регионални путеви су друга прича. Немамо Алпе, али имамо озбиљна брда и планине, свуда ван долине Мораве и Војводине.

Што се Новог Сада, Београда и Ниша тиче, сви знате да се они не могу представити са неким претераним детаљима, тим пре јер аутопутеви пажљиво ОБИЛАЗЕ те градове, па се могу евентуално одрадити периферни магацини/предузећа, као и понека грађевина у даљини.

Што се модела грађевина тиче, капирам да их има доста који се некако могу "мазнути" са ГЕ, па да се фино "назиру" у даљини. Не стављајте неке виртуелне, "наше" фирме, нити мењајте дифолте које даје СЦС, јер енџин неће моћи да генерише предузећа/послове ако одете предалеко у изменама.

Таблице исто... иако је Никола направио срБске таблице, капирам да се то мора додати у енџин који генерише таблице за целу Европу. Пажљиво и ту.

Само вас усмеравам, момци, не спречавам вас!

Опет кажем, на Гејбуку (Фејсу) ће ово лакше да се испрати и одради... овако се већ губимо у садржају, или барем ја. Немам никакав проблем са СК, већ хоћу да имамо чист простор. Ако вам требају админ-налози тамо, реците. Мени је било довољно да то отпочнем, могу и да се склоним, очас посла.
ton_majstor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke