Prikaz jedne poruke
Stara 3.11.2006, 16:08   #1
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb Predlog za sledeći umetak

Kao i usvemu, i u ovoj oblasti ima strucnjaka ali mnogo vise ima onih koji neznaju ni A od svega toga. Mnogima je to vec trebalo, ali su izbegavali i da razmisljaju jer je sve "tako skupo i komplikovano".
O cemu se radi:Mozda bi bilo lepo da u nekom od SKa objavite tekst sa uputstvom za umrezavanje, nacinom umrezavanja, koriscenje zajednickog stampaca, LAN, WLAN, ruteri ("obicni" i za WLAN), serveri (kako se "pravi" server), raspodela ADSLa na vise uredjaja, wi-fi uredjaji, sinhronizacija, zastita i bezbednost podataka, deljeni podaci (i podaci kojima se moze pristupiti samo sa jednog kompjutera) i ostalog sta ima veze sa tim...
S obzirom da je umrezavanje sve aktuelnije i ucestalije, a cesto i neizbezno, lepo bi bilo da se malo opsirnije posveti tom problemu, a ne pisanjem na dve strane. Privatnih preduzeca je sve vise
Ne znam da li ste planirali i usledecem broju onu malu knjizicu, ali bilo bi lepo da u nekom od sledecih brojeva u njoj opisete resavanje ovog problema (posto je ipak potreban koliko toliki prostor). Naravno da je za poznavanje cele teme potrebno citanje nekoliko knjiga, ali za pocetnike i prvu pomoc bi bila sasvim dovoljna ona mala knjizica... Zanima me sta mislite o predlogu.

btw. Jel' moze neko na PP da mi preporuci neku knjigu koja se bavi gore navedenim problemima.
flame je offline