Prikaz jedne poruke
Stara 2.7.2014, 11:52   #6
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Početak studiranja programiranja sa 24 godine?

Ja sam završio Informatiku na Matematičkom, sad sam na masteru i generalno sam zadovoljan. Matematika ima i insistira se na njima, ali su dosta blaže nego što očekuješ i prilagođene su struci. Studije traju 3 godine ali retko ko završava na vreme.

Nama je profesor na uvodnom predavavanju, kada smo tek došli objasnio razliku u pristupu na FONu, ETFu i MatFu. Msm FON ću da preskočim jer ga je lepo napljuvao U principu na MatFu je dosta teorijski pristup celom programiranju i akcenat je veći na algoritmci i primeni matematike u svakodnevnom programiranju, dok je na ETFu veći akcenat na korišćenju tehnologija. Tu ide ona anegdota, da će MatFovac pre da napravi sve ispočetka nego da koristi neko gotovo rešenje, jer je jednostavno tako naučen

Elem, MatF je teško završiti, al posle imaš siguran posao a i sigurno znanje, jer ti neće dati diplomu ako ne znaš (ovde akcentiram matematiku xD ). Što se tiče poslova, ako se pokažeš imaćeš na svakom koraku ponude za posao, jer asistenti (poneki put i profesori) preporučuju studente firmama, tako da će ponude same stizati, naravno ako se pokažeš
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke