Prikaz jedne poruke
Stara 27.12.2006, 21:30   #6
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija

Citat:
najzlijiji kaže:
evo i mene ovde.. ovo ja malo vezbao kompoziciju veliko-srednje-malo i evo sta je ispalo.. inace tamno je zato sto treba da bude kao neki sumrak... material za toranj nije neka ali nisam imao boljih ideja.. ako neko ima bolji predlog.. hm.. a mozda bi mogli i volume oblaci da budu malo bolji... Šta vi mislite??
Za kakvu vrstu kompozicije pricas tacno? Sta si vezbao, bas me zanima, posto se i ja nesto interesujem za te oblasti?

Elem, materijal za toranj, stvarno nije nesto i ja bih ti savetovao da poslusas Nemanju. Znaci neki blend materijal, prva neka budu cigle, i za drugu sibnes mu neki korov, ili sta vec, i kao mix mapu stavis neku crno belu mapu, koja ce da razgraduje cigle a izmedju da se nalazi neki korov (mapu mozes da nacrtas i u PS-u).
Sto se volume oblaka tice, bolje ti je da ubacis neku sliku ili ako ih vec koristis, za tvoju sliku nije ni potrebno vise atmosoheric boxova, vec jedan (kao sto sam ja ucinio na mojoj slici dole).

Bilo kako bilo, danas sam imao nesto vremana na poslu, pa sam odradio moju varijantu zalaska sunca. Mrzelo me da kacim i max-file, posto je povelik zbog ovog maca (mac nisam ja modelovao, da ne bude zabune). Ako hoces okacicu ti i max file.
Rad ima (ako to nekog uopste zanima) po tri omnija (tri u jednom redu, tri u drugom (malo vislje)) slabog intenziteta, crvenkaste boje, tamo iza planina. Drugom redu omnija je ukljucen meki shadow map, kako bih dobio nesto mekih senki. To su u principu omniji koji simuliraju zracenje horizonta.
Zatim tu je jedan mocni, takodje crvenkasti direct gde je sunce, koji baca adv. ray traced shadows i jos jedan direct (bez senki) sa suprotne strane (samo vise odozgo i obojen u plavicasto).
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke