Prikaz jedne poruke
Stara 22.1.2019, 20:19   #693
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
U principu, malo preterano od autora članka. Navodi da je algoritam fantomskih dodira tek blago poboljšan, a ja na moj S8 dlanom ne mogu da pokrenem ni ovaj baner reklame na TT-u.

Ne znam u kom to položaju drži telefon u landscape modu da ga prsti bole ili da mu bude neudobno. Takođe masa njih koristi razne futrole koje bilo gde mogu da se postave da se gleda video materijal bez držanja samog telefona.

Generalno, telefoni sa što manjim/nepostojećim bezelom su daleko lepši i praktično danas modeli od pre 2-3 godine izgledaju još starije. Najbolji primer je vizuelna razlika između Galaxy S7 i S8.

Ono što je po meni najveći potencijalni problem je kada i jeftiniji modeli dobiju ovakav dizajn, doći će se u situaciju da će u slučaju pada telefona biti isplativije kupiti drugi nego zameniti ekran.
Ja sam milion puta slucajno tapnuo desni deo ekrana na svom S8 a on jos i ima minimalne bezele u odnosu na ove novije modele. Gornji i deonji bezel omogucavaju ugodno koriscenje YT-a/gledanje video sadrzaja, dok bi bez bezela to bilo mnogo teze.

Slazem se da telefoni bez bezela izgledaju fantasticno (Vivo Nex, Oppo Find X, Mi Mix 3 su prelepi telefoni) - ali da su funkcionalniji od minimalnih bezela - nisu. "Spas" ce biti tanke futrole koje ce taman dodati malo povrsine za grip. Jos jedna dodatna stvar zbog koje su bezele dobre su padovi. Sada ce svaki novi telefon bukvalno pri svakom padu da leti na ekran... sto nas vraca na futrole.... sto nas opet vraca na razlog smanjenja ivica- izgled telefona.

Ako ce telefon morati biti u kondomu sve vremee, onda taj premium design gubi na znacaju. Danas mi je u teretani ispao S8 sa nekih pola metra (dok sam lezao na kontra-kosoj klupi) i puklo mi je zastitno staklo. Telefon je u Nilkin nature futroli i ima ono UV zastitno staklo na sebi.

Sta bi mu bilo da zvekne sa ozbiljnije visine bez zastita? Sta bi bilo Find X-u koji gde god da udari udara direktno u ekran?


Znam, neko ce reci treba paziti, nikad mi nije ispao telefon, itd... ali nesto sto ti je u ruci 6 sati dnevno (recimo da je to prosecan SoT) itekako ima tendencije da isklizne.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
DArthShone (25.1.2019)