tema: [Mobilni telefon] Nokia 6120 Classic
Prikaz jedne poruke
Stara 14.10.2007, 13:44   #2
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Nokia 6120 Classic - vojvoda predstavlja - nastavak

Prednja strana ima hromirani pravougaonik oko ekrana i tastature. D-pad je takođe hromiran. D-pad je po meni vrlo dobar. Imam velike prste i nemam problema sa njim, igre se mogu igrati preko njega glatko. Tastatura je odlična. Važim za sporaća kada je u pitanju kucanje poruka (sem na E61 ), ali sa ovom tastaturom ide brzo i glatko. C dugme je malo nezgodno za pritiskanje i umem po 2-3 puta da omanem. Osvetljenost tastature u mraku je odlična (bela boja) i ne može se omanuti nikako.

Ekran

Apsolutno fantastičan! Neko će reći 2 inča je malo za 240x320, ali nije u pravu. Veličina fonta se može podešavati, pa kako kome odgovara (moj sam podesio na velik). Boje i kontrast su odlični, da ne pominjem da je ekran vidljiv direktno okrenut ka Suncu (ne savršeno, ali je čitljiv).

Symbian 9.2 series 60 3.1

Posle paljenja sam se iznenadio da je meni na engleskom, a uputstvo na srpskom. Uz pomoć sa neta, iskopao sam u opcijama jezik i pronašao da imaju instalirani engleski, nemački, hrvatski, slovenački i srpski (već sam se bio zabrinuo da ima samo engleski).

Telefon pokreće ARM 11 na 369 MHz i u kombinaciji sa novim Simbianom, telefon je ekstremno brz. Ne postoji nikakva brzinska razlika između fabričkog Series 40 (npr. u Nokiji 6233) i ovog modela (i većinu novih Nokija). Priče o sporosti Simbiana su prošlost. Telefon momentalno otvara sve, čak i poveće fotografije. Prijatelj koji ima E61 samo viknuo „šta je ovo?!“ (u pozitivnom smislu) kad je video kako radi super brzo.

Šta reći novo o Simbijanu, a da se ne zna? Osim brzine rada, za sada nisam primetio bagove i zakucavanja. Sve ide glatko.

Meni na srpskom je odlično preveden. Primetio sam prilikom kucanja poruka da naši karakteri ne uzimaju više od jednog karaktera sem č koje „pojede“ nekih 30-50 karaktera (čitao sam i lično se uverio na nekim modelima da uvek „pojedu“ po nekoliko).

Prilažem skrinove iz telefona (urađeno uz pomoć programa Screenshot v1):
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Glavni ekran.jpg
Viđeno:	54 puta
Veličina:	62,4 KB
ID:	12766   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Meni.jpg
Viđeno:	78 puta
Veličina:	63,2 KB
ID:	12767   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MTS Meni.jpg
Viđeno:	53 puta
Veličina:	41,4 KB
ID:	12768  
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
PAIN (14.10.2007)