Prikaz jedne poruke
Stara 23.12.2010, 0:13   #8
Prief Lirator
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2008.
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Analogni fotoaparati

Hvala ti puno, VojaM, zaista si mi ovo dobro i razumljivo objasnio. I pretpostavljao sam da za veća uvećanja postoje veći (širi) filmovi koji pružaju više detalja. Ja sam uporedio zapis na filmu sa slikom (umjetničkom slikom, crtežom) i pretpostavljao sam da postoje neka zrnca, što bi na umjetničkoj slici odgovaralo dlačicama na četkici odnosno kistu (to bi bio najsitniji dio slike), dakle nije neograničeno kao što je neko napisao iznad. Naravno da bi od gustine tih zrnaca na filmu zavisila i detaljnost fotografije. Uh, što ga zakomplikovah!

Da li se može odgovoriti na pitanje da li bi više detalja moglo stati na fotografiji prosječnog digitalnog kompakta od 12 megapiksela (idiot, kako se negdje navodi, od oko 120 evra) ili na fotografiju prosječnog analognog aparata (za obične slike sa ljetovanja) sa najčesće korištenim tipom filma? Dakle, neka prosječna oprema koja se najčešće koristi u, recimo, Srbiji. Još da nevedem da pitam za slučaje velikog uvećanja fotografije...

Poslednja ispravka: Prief Lirator (23.12.2010 u 0:15) Razlog: Ispravljaak sitnih gresaka...
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke