tema: Vip neo?
Prikaz jedne poruke
Stara 23.10.2017, 0:02   #75
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Vip neo?

Ok, sad sam skontao da sve vreme pricas o najskupljem (i najbrzem) vipovom paketu. Medjutim, fora je sto su to bezicne brzine, ostavicemo marketing po strani. One se u realnim uslovima gotovo uvek razlikuju od zvanicnih. Recimo Vipov najjeftiniji (i najmanji paket) od 10 mbps izvlaci bez problema 17-18 mbps (a ja placam za onoliko koliko mi treba), dok na telenoru svi placaju isti paket (ciju cenu uporedjujes sa vipovim najskupljim), dakle nemaju izbora za jeftiniji. Medjutim, kao sto si i sam napisao, bez obzira sto ga placas ne dobijas tu brzinu (50 mbps, vec 35 mbps). U vipu su mi recimo rekli za koje pakete imam mogucnosti, tako da bih taj najskuplji paket placao jedino ako i imam mogucnosti za njega.

Poenta, nisam ljubitelj trpanja u isti kos, i placanje vise cene od one koja mi je potrebna, samo da bi operator zvanicno imao nizu cenu za najzahtevnije korisnike, ako me razumes. E sada, i ta zahtevnost je relativna jer 17-18 mbps je sasvim dovoljno - posle odredjene brzine, ping i stabilnost veze mi je mnogo vazniji nego puki download.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke