Prikaz jedne poruke
Stara 3.8.2016, 17:55   #28
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Besplatne Open Source igre za GNU/Linux

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ovo čak djeluje ok, ali je grafika bar 16 godina u zaostatku za komercijalnim naslovima. Nećemo sad u klasičnu zaGNUpljujuću kuknjavu tipa "bu-hu, ovo prave dva tipa 5 godina u podrumu bez ičije pomoći a ti se našao da ih pljuješ", nego dajte ljudi nađite ili napravite neki besplatan engine, ušminkajte i komercijalizujte to što radite - ako valja, narod će pomoći i finansijski i kako god, a ako ne valja - neće vam je igrati ni bliža rodbina, a kamoli šira zajednica
0ad je bio na kickstarteru, ali nisu skupili dovoljno novca. Samo 20% potrebne sume (33k od potrebnih 160k). Ali su nastavili da rade na igri. Pri tom je i tih 160 hiljada smešno u poređenju sa sumom potrebnom za razvoj ozbiljne igre. Ako mi ne veruješ, računaj sam koliko je radnih sati potrebno.

Jednostavno ne ide tako, ljudi neće da daju novac za nešto što je besplatno. Ja sam jedno vreme redovno uplaćivao po 5-10$ za razne FLOSS projekte, između ostalih i za ovaj (nadam se da ću uskoro nastaviti ponovo). Međutim to što dobiju od donacija im je dovoljno možda za server i slične redovne troškove. Pogledaj npr. Krita projekat, oni su objavili koliko su novca dobili od pojedinačnih donacija i na šta koliko troše.
https://krita.org/en/item/funding-kritas-development/

FLOSS još uvek funkcioniše tako kako je i počeo, i neće se menjati značajnije do daljnjeg. Jednostavno, teško je naći bolje a održivo rešenje koje će odgovarati svima.
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke