Prikaz jedne poruke
Stara 10.8.2006, 22:45   #115
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: objasnjenja pocetniku

Treća stvar, što se tiče rasprave o tome da li je bolji VB ili C++, šta tu ima da se priča. Ja nigde nisam osporio da je C++ u nekim situacijama brži, i takođe u određenim situacijama manje ograničen od VB-a, i opet u nekim situacijama pruža bolju kontrolu nad sistemom, a najveća prednost mu je portabilnost na različitim platformama i to je ok, ali to ne znači da je VB neupotrebljiv za poslovne aplikacije, kao ni za igre... naprotiv VB je veoma moćan i prilagodljiv alat koji nudi brz razvoj, lakoću učenja i mogućnost korišćenja 3rd party komponenti i lib-ova (pa i onih pisanih u C++-u, što po nekom mom iskustvu, ma šta ti pričao, radi veoma dobro). To što si ti toliko zapeo sa pričom da je C++ mnogo bolji izbor, nego li VB su samo tvoji kompleksi (valjda si od onih koji smatraju da je sve što u sebi ima BASIC lame, ali zato ako koristiš C++ onda si elitni programer), a nikako realno stane stvari. Bolji izbor je onaj koji ti omogućava da završiš posao u kraćem roku i uz minimalne napore, pa bio to VB ili C++. Jeste, tačno je, ako u budućnosti vidite sebe u UbiSoftu, odmah se bacite na C++, a ukoliko želite da se bavite programiranjem, radite ozbiljne poslovne aplikacije u kratkom roku, i želite da odradite svoju igru, pa makar onda bila i 2D klon Zume, možda treba razmisliti o pružanju šanse VB-u ili Delphi-ju. Uostalom, već 5-6 godina se profesionalno bavim programiranjem u VB-u, i za to vreme sam odradio brdo aplikacija (od sitnih tipa zabavnog softvera, pa sve do većih poslovnih sistema koji obrađuju više od 100 poslovnica i obrađuju gomilu podataka) i VB mi još nijednom nije zakazao, niti sam došao u situaciju da nešto ne mogu da uradim. A usput, Jurassic Soft trenutno radi i na jednoj igri (ne bih o detaljima još uvek), pa kad bude spreman demo, onda ćemo da pričamo o tome kakav je VB u game dev-u, o čemu se uostalom i priča u ovoj temi. Ja sam za sada prezadovoljan performansama i zbog toga uopšte i pričam na ovoj temi da ne treba po defaultu odbacivati VB. Jeste tačno da VB nije toliko portabilan, i da se njime rade aplikacije za Win platformu, ali imajte u vidu da Win platforma zauzima 95% svetskog tržišta, tako da to i nije neki hendikep.
Četvrto, ja tek sad vidim da ti Zumu izgleda nikad nisi ni video. Ona slika koju si okačio veze nema sa igrom. Naime, ona žabetina na sredini koja se rotira je obična bitmapa bre, sa pogledom odozgo pod 90 stepeni i bilo bi malo glupo da loptice i okolina budu 3D. I ako malo bolje pogledaš, videćeš da su loptice iste veličine na bilo kom delu ekrana i nema govora o trećoj dimenziji. Dakle, to je za mene 2D igra, pa nek je korišćeno sto hiljada 3D Max-ova za izradu grafike. Doduše, lepo je što si se raspisao, jer će neko možda i da nauči nešto o 3D grafici, ali za Zumu nisi u pravu. Ona je 2D igra koju tera 2D engine.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke