Prikaz jedne poruke
Stara 16.2.2006, 15:46   #13
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

A sad ću malo da se raspišem uopšteno, čisto da ne budem pogrešno shvaćen. Ja ne tvrdim da ljubav nije bitna. Ne tvrdim da ne može da postoji ljubav između kompjuteraša i "obične" žene. Takođe ne tvrdim, da takva veza, pa i brak ne može lepo da funkcioniše. Ali... tvrdim da pre nego što postane ozbiljno, treba u igru uključiti i logiku, radije nego se oslanjati samo na ljubav, pa posle kad bude kasno, kao što već rekoh ispravljati krive drine, i pokušavati "krojiti" osobu. Mislim, kompjuteraše, ili ajde da kažem programere, pošto o tome pričamo u ovoj temi (uostalom u tekstu koji sam postavio se i priča o programeru), je teško razumeti i svaka žena koja planira da ima nekakav zajednički život sa istim treba i mora prvo da shvati takvog čoveka, da izanalizira sve njegove mane i vrline, i razmisli o tome, može li da živi sa tim. Mislim, ovo nije vezano isključivo za programere... uvek treba razmisliti, ali programeri su posebna sorta. Recimo, kada vidiš automehaničara (da ostavim malo pekare na miru ), da lupka po kolima, da je u kanalu, da odvrće i zavrće šrafove... onda znaš da on radi, a kada ga vidiš da sedi i pije kafu, onda znaš da ne radi ništa, već eto tako sedi i verovatno razmišlja o tome kako bi kresnuti Cecu bila jako fina stvar. Međutim, programer ne radi samo onda kada kucka po tastaturi. Kada vidiš programera da se "izvalio" na stolici i blene kao tele u neku tačku i izgleda kao da je na kursu zen meditacije, on možda i tada radi. Možda upravo u glavi prevrće algoritam koji mu je baš malopre pao na pamet... možda upravo analizira grešku koju mu je kompjuter izbacio... možda razmišlja o tome "U hebote, kako bi bilo dobro da mi je još 256MB memorije, ne bi mi se ovaj SP2 vukao ko crevo". O programeru treba znati i to, koliko god glupavo zvučalo, da će ako mora da bira, uvek pre izabrati novu tastaturu, novog miša, veći monitor, više memorije, nego novu košulju, nove pantalone ili nove gaće. Ako ga naterate da razgleda odeću po butiku smoriće se, jer njega ne zanima baš previše zašto se one somotske pantalone, toliko razlikuju od džinsa. Nosiće šta mu se kupi Ali zato bi mogao satima da razgleda izloge sa hardverom, birajući novu tastaturu kojom će zameniti postojeću koja je već propala od silnog kuckanja i diveći se najnovijoj grafičkoj o kojoj je baš malopre čitao u SK-u. Isto tako, programer će uvek pre gledati Star Trek ili Star Wars, nego špansku seriju ili "Ljuljaj me nežno", pre će čitati nešto od Orvela, Adamsa ili Tolkina, nego Tolstoja (Tolstojevskog ) ili Emili Bronte, pre će se diviti Sigalu, nego Patriku Svejziju, pre će koristiti TMS-ove, nego dugačke prosto proširene rečenice (naravno u svakodnevnom govoru, forum je drugo ), pre će kupiti "Politikin Zabavnik", nego "Svet", pre će smejati "Crnom Guji", "Mućkama" i "Alo alo", nego "Žikinoj dinastiji", pre će slobodno vreme iskoristiti za omiljenu igru, nego za neobavezna čavrljanja o tome šta je komšija juče radio ili ko se s kime muvao... (nastavak sledi)
Marko_L je offline