Prikaz jedne poruke
Stara 25.3.2011, 14:18   #7
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Trajanje podataka na HDDu?

Ne mogu da se setim mislim da je bilo i u nekom broju SK o tome. Hard je pozeljno pokrenuti po neki put jednostavno da ne zariba. Ne uzimajte ovo za podsmeh. Sto se samiih medija tice Francuzi su imali nekakvu arhivu na DVD Taijo Yuden. Sve je to arhivirano u nekim specificnim uslovima redjano na visece sipke i drzano u komorama gde je stalna sobna temperatura. Vise od polovine arhive je propalo posle dve godine. Samo znam da su u teskoj frci zbog toga. Sto se tice arhiviranja sto slika sto dokumenata, pozeljno je na 7 do 10 godina da se ti dokumenti jednostavno prebace na druge diskove, a tu naravno ulazi i HDD. Posto je cena HDD-a dosta niska sad vec moze da se objedine manji diskovi u jedan. Taj naravno drzati odredjeno vreme i prebaciti na neke druge. Ja sam skoro prebacio iz VHS kasete TDK iz osamdesetih godina proslog veka i svi snimci su idealno sacuvani. Sad sve to stoji na diskovima i na HDD. I naravno uskoro cu i to prebaciti na nesto drugo. Tako u krug.
Jos da naglasim daarhiviranje treba da bude na sobnoj temperaturi. Znaci eksterni HDD drzati ko knjigu na polici.
todos je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke