Prikaz jedne poruke
Stara 12.1.2006, 19:20   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Problem sa izlaznim naponom Mustek-a

Znači nije moj primerak samo u pitanju i ovo je normalno za Mustek-a.
Najverovatnije je u pitanju ovo što je VojaM napomenuo jer sam bio svestan da sinusoida nije pravilna ali baš toliko da utiče sa -40V na efektivnu vrednost napona

Izmerio sam kasnije napon i sa analognim (instrument sa kazaljkom) pošto je poznato da digitalci nisu najpogodniji za ovakva merenja i dobio sam nešto malo veći napon 195V. I niko ne može da tvrdi da je ovo normalan napon jer je ovo ogroman stres za napajanje. Doduše ovo se događa samo u situaciji kada UPS radi na bateriji ali i tih par minuta stresa može da zagorča život napajanju.

U svakom slučaju veliko razočarenje i poruka svim ozbiljnim ljudima koji žele ozbiljan UPS da ni ne razmišljaju o Mustek-u. Jeste da ima dobar deo za regulaciju napona ali je očigledno invertor izveden očajno.

I baš me sad interesuje kako izgleda talas na izlazu. Otići ću do tehničke škole da ga proverim na osciloskopu a onda ću da im se n******m majke. Mada sam sam kriv jer stara dobra poslovica kaže "Kupac je uvek u pravu čak i kad greši".

@Shlaymara
Hvala što te nije mrzelo da meriš napone mada sam sada i tebi dodao jednu brigu više.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke