Prikaz jedne poruke
Stara 28.5.2019, 17:05   #17
jasezovemcar
Član
 
Član od: 9.8.2011.
Poruke: 49
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Graficka ~100e

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
I da pomenem ono sto niko nije rekao u ovom tredu a mislim da je vazno: pastu generalno NIJE POTREBNO MENJATI na grafickim kartama. Iz visegodisnjeg iskustva, termalna paste jako dugo obavljaju svoju funkciju, cak i kada skinemo kuler I pasta je sasusena (odnosi se I na cpu).

Fora je sto je meni komp star vec evo osma godina i pocelo je sitno. Prvo su drajveri fejlovali povremeno, pa sam mislio da je klasicna serija nVidia losih drajvera i cekao sam da izadje neka provereno stabilna verzija.
Zatim je poceo da se javlja i BSOD, za koj kad ocitam log kao uzrok bude opet grafika. Onda su lagano poceli da se javaljaju artifekti u Doti, ali ne u normalnom radu. Pustim jedan benchmark cisto na low, da vidim situaciju jer ne znam za drukciji softver za proveru grafike, i kod njega takodje artifekti.
Onda su poceli da se mnoze i na low settings, pa sam popizdeo i prestao da je koristim jer mi je smetalo. I slucajno saznam da i na grafici moze da se menja pasta. Uzmem promenim, ubacim grafikcu i sve bolje radi, jos uvek ima artifekta ali su podnosljivi. Mada to nije trajalo dugo, par nedelja i GG. "Display driver stopped responding and has recovered" na svaka 5 minuta.

Od tada sam na internoj...


Sto se tice menjanja paste Asus DirectCU II se mnogooo jednostavno rasklapa i sklapa, tako da nije bilo problema.
jasezovemcar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke