Prikaz jedne poruke
Stara 10.9.2020, 17:30   #153
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Xbox Series X

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Koliko se prdelo oko novih konzola ispalo je da su oni tada predstavili svoje jače verzije, te šansa da se pojave neke još bolje za četiri godine su sada ravne nuli. A i šta bi bile te jače? Native 8K? Ma jok...

A ako bi gledali Xbox S kao pravu Next-Gen varijantu koja će eto ostati na 1080p (trube na sva zvona da je 1440p), zaista nije neki veliki pomak, i što neko reče, a i ja sam ranije mislio da će biti tako, ispravljene su glavne boljke tj truli procesor i staromodni HDD, dodali su taj Ray Tracing ali bojim se da će on biti nekog manjek kvaliteta.
Osmojezgarac sa SMT-om na 3.4 GHz (i to bez turbo boost-a) isto nije nešto neviđeno a ni posebno, deluje mi da bi ga i5 9600K na 5 GHz satro.

Ono što sam se ja pitao, ali u međuvremenu pronašao sam post od @doctor-a, bilo je vezano za "tesanje" Compute Units-a kod GPU-a, tj bilo mi je čudno zašto je kod Series X-a 52 a kod S-a samo 20. Zašto nije bar 26 pa da je kao samo duplo manje?... Mislim da možemo reći zašto...

Broj piksela:

4K - 8294400
1440p - 3686400
1080p - 2073600

Ako je ovo tačno, možemo videti da 1440p jeste mnogo veće od 1080p, ali je 4K još više (čak više nego duplo) od 1440p, tj veća je razlika nego između 1440p i 1080p, te je zbog toga broj CU smanjen.

Ne znam... Opet kažem, bradonja tvrdi da je u pitanju samo rezolucija i ništa više, i ako je tako, bojazan da će nam trebati neki mega-giga skup PC da sve to lepo ispratimo više ne postoji.

Mislim stvarno... RX 5500 XT ekvivalent??? Smešno... 120 FPS-a? Kako da ne... Ma kakvih 120, 60 za AAA igre mogu samo da sanjaju, a Fortnite-like igre i sl. može lagano.
Pa sam kažeš, znatno jači CPU i super brzi ssd i kod Sonija i kod MS... nije sve u grafici kako ti to nije jasno Uzmi lepo Celeron G3930 i stavi na njega RX 5700 pa ćemo da vidimo performanse. Napokon je ova generacija tu savremena. PS4 i Xbone su bili zaostali odmah na launchu pa opet vidimo šta su developeri izvukli iz njih (naravno pre svega PS4 sa Last of Us 2 na primer).

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke