Prikaz jedne poruke
Stara 26.3.2010, 1:40   #4
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

Мало сам чачкао око компа, тј. од кад сам стигао са посла. Гледао сам ресурсни монитор и дошао до закључка да ми проблем праве следећи уноси:

C:\$LogFile (NTFS Volume Log) и C:\$Mft (NTFS Master File Table)

Ово повише је на сваких неколико секунди дрљало по харду, и изазивало ненормално велико оптерећење. Копајући по нету, видех да је још доста људи имало овај проблем, конкретно на Висти и Седмици, а на ИксПе-у доста мање. (Јбо матер, дал' ће једном у микрософту направити систем да ваља). Конкретно, ово горе служи за некаква мапирања по NTFS фајл систему (колко сам закључио из читања чланака) и не постоји начин да се искључи.
Шта сам урадио до сада:
-Искључио SuperFetch сервис
-Искључио Indexing сервис
-Искључио Windows Media Player Network Sharing сервис (ово је такође нон-стоп орало по харду, појма немам због чега, WMP нисам користио сто година)
-Апдејтовао драјвер од звука (појавио се неки за моју плочу пре пар недеља, не знам како ми је промакао до сада, мада ми раније овај стари драјвер радио одлично, чак и док је Седмица била RC)
За сада се крчање јави једном у пола сата, што је одлично, са обзиром да је пуцкало сваких две секунде раније (буквално). Са тим могу да живим.

Микрософт дефинитивно није нормалан. Дал' су уопште приметили да им хардови дрљају као нездрави још од Висте? Ако ово копање настави овим темпом, неће хардови трајати ни годину дана, јер су упис и читање скоро константни.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke