Prikaz jedne poruke
Stara 15.11.2016, 13:43   #80
brankosy
Član

Član od: 29.5.2010.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Preporuka distribucija za vaš kompjuter

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Što je naravno apsurd jer se te distribucije upravo i reklamiraju kao podgodne za stare računare, oživite stari računar i slične laži, kad ono, sve lepo radi, samo, eto, nema drajvera za grafičku.

Inače je i moja Radeon HD3000 matora i nema normalnog drajvera za nju, iako se i dalje ista prodaje integrisana na novim AM3+ pločama.

Stavi XP i vozi pod user nalogom, a ne administatorskim i eto jedne blagodeti (virusi) manje.
Ne znam koliko se razlikuje od Radeon 3000, ali starom laptopu imam Radeon 3200 i lepo radi. Probao sam nekoliko Ubuntu distribucija (Mint Xfce/Mate, Linux Lite, Lubuntu, Puppy) kao i Manjaro i sve nalaze drajvere. Ostavio sam Mint 17 Xfce jer mi se najvise svideo. Sve je na svom mestu i radi pristojno. Topla preporuka za Xfce kada su u pitanju slabije konfiguracije. Slabiji kompovi se najvise muce sa Youtube. Testirao sam i zakljucio da novi Firefox ume da optereti slabije procesore. Zato sam na Mintu 17 ostavio Firefox 28. Flash apdejtovati svakako, ali ne i Firefox. Apdejtove 1 i 2 na Mintu svakako odraditi (sem Firefoxa), a od apdejta 3. nivoa bezbednosti veca steta nego vajda (po mom iskustvu).
brankosy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke