tema: e-readeri
Prikaz jedne poruke
Stara 18.3.2019, 21:47   #1304
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Imao sam prilike da ovih dana provucem kroz ruke i Oasis 1 i Kindle Voyage, zadrzao Voyage.

Oasis 1 je sa estetske strane fantastican, manje dimenzije cine da fanstasticno lezi u ruci, bez obzira da li je u originalnoj futroli sa dodatnom baterijom ili van nje. Takodje, tasteri za promenu strana su bas gde treba, palac prirodno pada tacno na njih, fantastican ugodjaj u koriscenju.

Sa druge strane Voyage je tezi, glomazniji, i u originalnoj limited edition futroli od prave koze dodatno otezan, funkcionalno u futroli nista ispred Paperwhite-a 2012 (prvi Paperwhite) koji sam koristio pre njega. Kapacitivni tasteri za promenu strana su za moj ukus potpuno bezveze, iako sam nivo pritiska spustio na najosetljvije i dalje je to nije nivo odiziva koji mi odgovara, tako da ga na kraju koristim kao i stari Paperwhite motajuci strane putem touchscreen-a.

Da Voyage nisam imao u rukama u isto vreme kada i Oasis 1, Oasis bi definitivno bio uredjaj koji bih zadrzao. Medjutim, kako su se oba nasla tu u isto vreme prelomila je za mene glavna stvar, ekran koji je za nijasnu bolji na Voyage-u. Iako oba imaju staklo preko ekrana i na papiru isti ekran, onaj na Oasis-u daje za trunku svetliju pozadinu ali isto tako i za trunku manje tamna slova, sto na kraju daje pomenutu nijanu nize kontrasta. Razlika koju verovatno ne bih primetio da nisam imao oba uredjaja kod sebe tada i svakako osetno kontrastnija i ostrija slika nego na starom Paperwhite-u, ali nisam mogao da zadrzim Oasis iako mi daleko bolje lezi i iako se igranjem sa tipom fonta i bold funkcijom stvari mogu izvuci.

Posle nekih mesec-dva koriscenja Voyage-a rekao bih da nisam napravio los izbor. Prvo, Oasis 1 teoretski ima dosta kraci zivotni vek iako je noviji uredjaj, baterija u samom uredjaju je izuzetno malog kapaciteta sto znaci da ce svoj zivotni ciklus koji se kod baterija meri u broju punjenja i praznjenja odraditi daleko brze od Voyage-a. Futrola iako kabasta se zapravo pokaza veoma dobro, posto Voyage ima metalna ledja te je futrola magnetna, drzi uredjaj dovoljno cvrsto a opet je lako izvaditi ga iz nje za razliku od Paperwhite-a i njegove originalne Amazon futrole. Dodatni plus je origami prelom poklopca futrole tako da se Voyage moze samostalno drzati na stolu poput stalka, a za mene jos bitnije pri nosenju u prevozu mogu presaviti samo jedan cosak sto mi daje dodatnu potporu i prsti su tada oslonjeni na spoljnu koznu ivicu koja ima dobro prijanjanje, kod Paperwhite-a pri otvaranju prsti drze mekanu unutrasnju stranu koja mi nikada nije davala osecaj sigurnosti u ruci.

Sve u svemu za nekih 35 evra koliko me je na kraju kostala avantura posle prodaje Paperwhite-a i kupovine "novog" Voyage-a zadovoljan sam dobijenim. I dalje mi nedostaje mogucnost toplijeg osvetljenja ekrana koje nudi Kobo i fantasticna ergonomija Oasis-a 1, ali za koju godinu menjace se ponovo
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
choi (20.3.2019), Relja (18.3.2019)