Prikaz jedne poruke
Stara 31.12.2005, 15:17   #11
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Thumbs up Re: linux i windows

Citat:
Boza kaže:
U Partition Magicu napravis 2 particije: jedna velicine dvostruke ram memorije koju imas, a druga proizvoljno.Prva je tipa SWAP i ima ulogu virtuelne memorije, a druga je EXT3 particija na koju ce linux da se smesti.
Prilikom instalacije ce ti ponuditi da biras particije i po defaultu ce biti postavljena opcija koja ce ti za*ebati win. Ti trebas da izaberes Custom i da postavis mount point na onu EXT3 particiju.
Kada ti zatrazi da postavis BootLoader, ostavi default(vecina bootloader smesta na ext3 pa prilikom bootovanja pravi probleme)!

To je to, u kratkim crtama!
Ako sam bio ne jasan, a ti pitaj!!!

Urke, ispravi me ako gresim!!!
Paaa, generalno da. SWAP je ranije (u teoriji) predstavljao 2×RAM, ali danas kad je standard 512 MB, 1 GB i više, to nema svrhe, pa je 512 MB SWAP-a sasvim dovoljno. Ja sam sa 256 MB RAM-a i SWAP-om od 512 MB osetio nedostatak memorije kada sam kompajlirao Inkscape 0.43, pa sam dodao još malo SWAP-a preko swapfile-a (čini mi se da sam taj postupak sam opisao u GNUzilli 11). Znači, SWAP nadopunjuje sistemsku memoriju kada ona psotane nedovoljna.

Preporučljivo je boot loader (LILO ili GRUB) postaviti u MBR diska, naravno sa ispravnim podešavanjem root particije (ona na koju je instaliran Linux) i dodavanje alternativnog OS-a (drugi distro, *BSD ili Windows) sa odgovarajućim parametrima (kontaktirati man lilo.conf i info grub
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke