Prikaz jedne poruke
Stara 5.8.2022, 20:45   #31
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Wow, vi nas stvarno ne poznajete dobro ili...
Naravno da nam u neku ruku laska to sto postoji toliko interesovanje da nas piratuju. Svesni smo da ti ljudi koji to rade i oni koji skidaju nece kupiti stampani broj na kiosku. To je jesnostavno tako. A opet sasvim je drugacije kad nemas 1000+ eura za neki softver koji ti treba za faks ili da naucis nesto za posao ili igre koje su sve skuplje u odnosu na nesto sto kosta koliko i pleskavica ili kutija cigara...
I kao vecina drugih stvari nije do redakcije, takve stvari po pravilu dolaze "odozgo"...

Nego,... da li je neko primetio da je novi broj na malo debljem papiru...? Mala misaona igra za vas... kakva je veza izmedju ovomesecnog debljeg papira i trenutne nestasice/poskupljenja papira...?
Prvo, te varijante "došlo odozgo" su malo neozbiljne. Valjda postoji neka odluka, koju je neko potpisao imenom i prezimenom. Jasno je meni da nije grafički urednik samoinicijativno odlučio da ne pusti časopis u prodaju. Ko je doneo tu odluku? Drugo, zašto u najavi broja ne kažeš da će elektronsko izdanje kasniti, i koliko?

Iskreno, meni bude veoma neprijatno kad pokušavam da dobijem neki odgovor o tome kako da pročitam ovomesečni broj, a predstavnik redakcije postavi komentar "hej, jel' ste primetili papir".

Kako da mi, koji živimo van Srbije, dodjemo do Sveta kompjutera?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke