Prikaz jedne poruke
Stara 5.8.2022, 20:32   #30
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Wow, vi nas stvarno ne poznajete dobro ili...
Naravno da nam u neku ruku laska to sto postoji toliko interesovanje da nas piratuju. Svesni smo da ti ljudi koji to rade i oni koji skidaju nece kupiti stampani broj na kiosku. To je jesnostavno tako. A opet sasvim je drugacije kad nemas 1000+ eura za neki softver koji ti treba za faks ili da naucis nesto za posao ili igre koje su sve skuplje u odnosu na nesto sto kosta koliko i pleskavica ili kutija cigara...
I kao vecina drugih stvari nije do redakcije, takve stvari po pravilu dolaze "odozgo"...

Nego,... da li je neko primetio da je novi broj na malo debljem papiru...? Mala misaona igra za vas... kakva je veza izmedju ovomesecnog debljeg papira i trenutne nestasice/poskupljenja papira...?
Da ne bude da sam osuo paljbu po samoj redakciji... kao i u slučaju UbiSofta, ne krivim "prašinare" nego "glavonje" i konstatujem da je nefer prema ljudima koji kupuju preko Novinarnice da zbog pirata čekaju neopravdano (kao što si i rekao, ko skida pirata, nije ni planirao da kupi a verovatno ni da čita nešto mnogo).
A ovo što si rekao za softver za posao/fax, naravno da stoji (u poslednje 2.5 godine ja sam morao da imam instaliran SPSS, AutoCAD, sada i ArchiCAD). I to ne samo na jednoj mašini. Dolaze inspektori, MIDI "lekova" samo bruji na zvučniku, svi se pravimo ludi, i inspektori i mi u kancelariji. Jb...a, posao mora da se završi
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
oluja (5.8.2022)