tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 8.12.2018, 11:57   #4055
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Jbt ovi jos nisu uspeli da ispeglaju mrtvu desetku, kad god bacim pogled na ovu temu samo problemi
Neće je nikada ni ispeglati, jer štancuju nove nepotrebne osobine i funkcije na svakih 6 meseci i to im je prioritet, plus što nemaju kvalitetnu kontrolu kvaliteta jer su raspustili to odeljenje i odlučili da se oslanjaju na windows insider program.

Što pre prihvatite da furate ne beta, nego alfa OS na svom sistemu i pravite planove u skladu sa tim da svakog časa, svakim upradeom može i hoće poći nešto po zlu, to će vam biti lakše.

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Reinstall se neće desiti skoro, tri godine sistem radi kao podmazan, imam instalirano milion stvari, mrzi me sad da se bakćem sa svim tim ponovo. Je l' imaju u planu da puste 1809 ili neki još noviji regularno?
Osim ako nije LTSB/LTSC verzija, od 3 godine koliko ti sistem radi, godinu i po dana nisi dobio niti jednu sigurnosnu ispravku i sistem ti je ranjiv. Naravno i tu se vaga potencijalnim šta ako scenarijom, pa ako nemaš ništa bitno na sistemu niti od programa ni od fajlova i nije ti problem ako popiješ ransomware ili praviš backupove po PSu i čuvaš offline kopiju i proveravaš te bekapove periodično...

Jedina dobra stvar jeste što od 1809 desetke, Enterptise i Education verzije mogu odlagati upgrade do 30 meseci, jer su te dve verzije podržane 30 meseci od izlaska te verzije.

Home i Pro i dalje svega 18.

Imam jednog klijenta kome je računar sa Windows 10 Pro 1703 u stvari server na kome se nalazi baza za poslovni program i u novembru je istekla podrška za 1703 i sad bih ja trebao da upgradujem na 1809 kako bih nastavio da dobijam ispravke, ali me jeza vata koliko je 1809 izdanje bagovito, pa ću ipak sačekati 1903 i mesec - dva nakon što izađe u nadi da će imati manje bagova.

Sem ako ne bude baš baš baš kritični propust u međuvremenu, te ću morati na 1809 hteo - ne hteo.

Poslednja ispravka: bachi (8.12.2018 u 12:05)
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke