Prikaz jedne poruke
Stara 29.4.2018, 14:57   #12278
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Avengers: Infinity War



Ovo mi je ubedljivo najbolji superherojski film koji sam pogledao do sada, ne samo marvelov nego uopšte. Jednostavno su ga pokidali.

U prvih 5 minuta su odlično postavili ton i atmosferu i to uspešno ispoštovali do kraja. Film jednostavno ima sve što možete da očekujete o filmu sa superherojima. I verovatno najboljeg negativca kojeg je marvel ikada stvorio. Iako u naslovu stoji Avengers ovo je zapravo film o Tanosu i on je uspešno prenesen na platno, prava zver i sila univerzuma, kakav jeste. Džoš Brolin je pokidao ulogu i zaista mi je drago što su umesto CGI lica iz prethodnih filmova koristili njegovo lice i glas.

Film nema dosadnih trenutaka, priča je stalno u pokretu, ima humora ali je on uglavnom sveden na delove sa Guardians-ima i gotovo da nema neprikladnih šala koje bi mogle da pokvare neku bitniju scenu. Gotovo da nema. I film verovatno ima najepskije borbe superheroja koje sam do sada video. Jednostavno je sve u njima EPIC, koreografija, zvukovi, muzika, ali borba sa Tanosom je ubedljivo najbolja. Mnogo puta sam se naježio od početka do kraja.

Mislim da je Marvel ovim filmom sahranio DC. Iako ja lično od malena više volim supermena i betmena kao heroje, DC trenutno nije u stanju da odradi ovo što marvel sada radi. Jedini izuzetak mi je Dark Knight trilogija ali to je u pitanju standalone ostvarenje koje ne spada u univerzum koji DC trenutno gradi tako da ga ne računam.

Što se mana tiče, pa, očekuje se od vas da ste odgledali sve prethodne marvelove filmove da bi vam ovaj "kliknuo" na emocionalnom nivou. U filmu ima mnogo superheroja i gotovo da nema nikakvog njihovog karakterisanja jer se od vas već očekuje da znate ko su kao likovi. Ako nemate pojma o likovima verovatno će vam film biti samo super CGI šou. Jednostavno je pravljen da bude kruna svih prethodnih delova i veoma se oslanja na njih.

Obavezno pogledati u bioskopu, ne čekati na bluray verziju. I obavezno pogledati scenu posle credits-a, ja čekao 5min da se završe.

Ocena: 9/10.

Poslednja ispravka: Vladimirus86 (29.4.2018 u 15:09)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke