Prikaz jedne poruke
Stara 11.12.2008, 0:28   #471
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Koji miš imate i kakvi su vaši utisci o njemu?

Evo dva zanimljiva teksta o tehnikama držanja miša, postoji ih nekoliko i svako se i nesvjesno prilagodi jednoj od njih, sve imaju neke prednosti i nedostatke u radu a i u igrama po pitanju preciznosti i ostalog, zavise od veličine šake ali i od konstrukcije samog miša pa zato nekome "ne leži" ovaj ili onaj miš.

http://www.pwngamer.com/node/12

http://www.esreality.com/?a=post&id=1221170

na prvom linku imate i video sa kojeg se bolje vide razlike između tih tehnika, predlažem da pogledate, zanimljivo je znati, ja do nedavno nisam ni znao za ove klasifkacije ali činjenica je da postoje, a i dobro je znati kod izbora miša


Ja nema šanse da koristim "palm grip" gdje se cijeli miš prekrije dlanom i pomjera se cijela ruka, to mi djeluje tako zamorno, a miševi za to su MX510, MX518, G5 i još neki, mislim i DeathAdder, valjda svi modeli sa izrazitom ergonomijom. Ili bih mogao ali bih morao da se navikavam.

Ja koristim taj "claw grip" ili možda tačnije "Wrist Pivot" koju je na prvom linku opisao kao najbolju tehniku, ne pomjeram ruku već mi zglob leži na stolu iza miša (ne na mišu) kojeg pomjeram samo zglobom tj. palcem i malim prstom gore-dole i lijevo desno, ostatak ruke je nepomičan, to je treći prikazan metod na videu.

Na drugom linku je naveo koji su miševi pogodni za koju tehniku, za moju tehniku je upravo naveo Intellimouse 1.1 koji ja i koristim, čak mislim da me sama konstrukcija miša nesvjesno natjerala na to jer sam u početku imao velikih problema da se naviknem dok nisam "našao" ovaj položaj koji kod ovog miša najviše odgovara.

Zato bi trebalo malo obratiti pažnju i na ove stvari kod kupovine jer ako je neko navikao na jednu tehniku rada sa mišem nešto teže će se naviknuti na miš koji zahtijeva drugačiji pristup.

E sad, mislim da Razer Copperhead ide sa claw gripom, to sam vidio u jednom testu gdje je rečeno da je on za claw grip a DeathAdder za palm grip (miš se cijeli prekrije dlanom).

Kakav je Copperhead? On je skuplji od DeathAddera ali nisam primjetio da se ističe u hvalospjevima kao DeathAdder koji je po tom pitanju lider nad svima ostalima.

Ja sam se zagrijao za DeathAdder ili Roccat Kone ali oba su čini mi se za taj "palm grip" gdje se cijeli obuhvate dlanom koji je položen na miš i onda se miš pomjera tako što se pomjera ruka a zglob kod šake je nepomičan, dok sam ja navikao na obrnuto, ruka je nepomična a samo se zglob kod šake pomjera
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
A M G (11.12.2008)