Prikaz jedne poruke
Stara 19.11.2020, 15:13   #11
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Raspberry Pi 400

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Šta znam meni je ovaj koncept baš gotivan iako nije nešto sad ekstremno upotrebljiv - računar u tastaturi sa instaliranim Linux distrom zvuči kao raj za radionice sa decom i škole gde se radi nešto sa računarima, uči o računarima i računari koriste za neke jednostavne stvari.
To i jeste osnovna ciljna grupa projekta RPi. Mali racunar za obrazovne namene. Dok je klasicni Rpi vise namenjen ka DIY ovaj je vise okrenut prema osnovama racunarstva, programiranja itd.

Citat:
A i ovako generalno izgleda kao odlična stvarčica za plug-and-play emulator mašinu koju možeš da spakuješ u ranac sa jednim HDMI kablom i par bluetooth gamepadova.
Za ljubitelje emulatora svakako sjajna masinica. I meni je to palo na pamet.

Citat:
Dođe mi da pazarim jedan tek onako iako ne znam šta bih s njim
Ja cu da sacekam sledecu generaciju jer vec imam klasicni model i ne vidim nesto sto bi mi izgledalo kao napredak za koji treba platiti ipak znacajnu razliku.

Citat:
Doduše - slažem se da je skupo -- ceo kit sa napajanjem, mišem, karticom košta 100e. Da košta 50-60e bila bi druga priča. Ovako pokušavaju da solidno zarade na svemu ovome ali ne mogu ni da ih krivim...
Model 4B kosta oko 45 eur, punjac mozda jos 5, tastatura neka je 7-8, kablovi 2 eur, kartica 8, knjiga 5... sve zajedno oko 70 eur. Znaci da su ipak malo preterali.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke