Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2012, 23:33   #18
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Stari laptop kao server. Koji distro odabrati?

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Probaj freeSSHd http://www.freesshd.com/ mada ako za server znate samo interno (porodicno) onda bi ti i obicna VPN konekcija podrzana od strane windowsa vrsila posao.
Da ubrzas masinu jos vise u control panelu u administrativnim alatkama nadji services, pokreni i pogasi ono sto ti ne treba, a mozes da odradis i desni klik na my computer pa advanced pa performanse pa opet advanced i izaberi da procesorska alokacija bude u korist pozadinskih procesa (Background services). To ce ti dati najvise perfomansi a normalno pazi da ne bloatujes sistem raznim programima i optimizuj startup na kraju.
Odradio sam ja sve to odmah, i mnogo više od toga. Barem Windows poznajem u dušu Hvala za link baciću pogled!
Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Možda je trebalo da instaliraš Server 2003 umesto XP-a. Za šering fajlova, nije ti ni trebao FTP, mogao si prosto da šeruješ ceo disk, setuješ read/write permisije za grupu Everyone i onda da pristupaš računaru preko start -> run -> \\ipadresa sa drugog računara.

edit: greška, ovako prosto deljenje radi u sedmici, u 2003 bi morao da napraviš Active Directory i ubaciš korisnike u grupu... ništa, drži se FTP-a
Pao mi je na pamet Windows Server ali ima on previše komponenti koje možda ne bih znao kako da podesim a usporavale bi mi sistem. Za sad me jedino zeza RDC jer ne dozvoljava povezivanje više od jednog klijenta u istom trenutku ali rešiću to ubrzo

Što se šerovanja tiče lepo je to ali meni ovaj računar treba da bude dostupan i preko interneta

Inače, iskrsao mi je jedan problem. FreeDNS radi fantastično ali moj ruter (Huawei HG520c) je jednostavno prestao da "prosleđuje" saobraćaj laptopu. Radilo je sve lepo i mogao sam da se povežem preko domena koji sam "usaglasio" sa IP adresom mog računara a sada odjednom ne mogu nikako osim preko LAN-a. Uključio sam DMZ na ruteru i upisao IP adresu laptopa (statička je, ofc) u predviđeno polje ali ne pomaže. Shvatio sam da je u ruteru problem kada sam pokušao da pristupim FTP serveru i kada mi se otvorio ruterov interni FTP server umesto da me "dočeka" onaj koji je pokrenut na samom laptopu. Gde grešim?

EDIT: Forwardovao sam 3389, 21 i 22 portove da bih dobio pristup RD i FTP servisima ali to i dalje nije radilo! I onda je odjednom proradilo samo od sebe! FreeDNS garantovano radi dobro ali ruter iz nekog razloga čas "propušta" saobraćaj čas ne propušta. Se*em ti se na Telekom kad ne mogu da nam obezbede normalne rutere i redovne apdejtove firmvera...

Poslednja ispravka: doctor (30.7.2012 u 0:14)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke