Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2016, 16:09   #1
ganux
Novi član
 
Član od: 3.3.2016.
Poruke: 19
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Linux server za početnike pa problem naravno

Elem
pojma nemam sto sam se upetljao u sve ovo ali ajd nesto da novo naucim a vidim da i instruktor nije nevoljan da poduci pa krenem. Ni sam nisam slutio dokle ce me to dovesti
Nadjem neku malo stariju masinu, pa i ne bas toliko staru, pocistim c disk (format c i krenem od slova A. E kad sam stigao do slova e reko e do....!
Instalirao ubuntu server i sve ostalo kako je navedeno u prvom pa i u drugom delu i tu nastade krah jer kad sam ukucao 192.168.1.105/phpmyadmin/ kaze ovuda neces proci zvacu decu ili ti
Not Found

The requested URL /phpmyadmin/ was not found on this server.

Apache/2.4.7 (Ubuntu) Server at 192.168.1.105 Port 80
ovde se prevashodno obracam autoru teksta Petru Loncarevicu da mi pomogne a mogu i oni drugi pa da vidimo gde da isplivam :-)
u tekstu i kaze ovo:
Nakon toga, instalacija postavlja još dva pitanja: „Web server to reconfigure automatically?” i „Configure database for phpmyadmin with dbconfig-common?”. Odgovor na prvo pitanje je odabir opcije „apache2”, zato što za veb-server koristimo Apache, a na drugo „No”
mozda sam ja tu nesto pobrljao, kako me Bog dao brljivog, pa kako da se vratim na to jer sad kad ponovo pokusam "apt-get install phpmyadmin –y" kaze "phpmyadmin is already the newest version"
Na info.php odradi sve tj da mi neku stranicu sa gomilom podataka.

Kad sam na kraju ipak probao i
"cat sk.sql | mysql --defaults-extra-file=/etc/mysql/debian.cnf" on meni izbaci ovo "ERROR 1007 (HY000) at line 1: Can't create database 'sk'; database exists"
Znaci nista od upisivanja onoga sto trazi ili nedajboze da sam dosao do install
Ja toliko a sad ako neko zna kako da dobijem taj /phpmyadmin/ i da sve ovo proradi hvala unapred na pomoci.
Gane

Poslednja ispravka: ganux (7.4.2016 u 16:29)
ganux je offline   Odgovor sa citatom ove poruke